مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

نگاهی مقایسه ای با دوره قبل بازی های پاراآسیایی نشان می دهد که هم رنگ مدال ها خوش رنگتر شده هم تعداد ورزشکاران بیشتری موفق به کسب مدال در این دوره شده اند که این امر نشان دهنده توانایی و پتانسیل ورزشکاران معلول و نیز برنامه ریزی خوب مسوولان ورزش استان است.

ورزشکاران استان کرمانشاه در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو توانستند نسبت به دوره قبل این بازی‌ها عملکرد درخشانی از خود برجای بگذارند به طوری که همه این ورزشکاران با دست پُر و با کسب مدال از این بازی‌ها بازگشتند.

استان کرمانشاه به این دوره از بازی های پاراآسیایی که به میزبانی هانگژو برگزار شد چهار ورزشکار در ۲ رشته تیمی و ۲ رشته انفرادی اعزام کرد که حاصل تلاش آن‌ها کسب ۲ طلا در والیبال نشسته مردان و پرتاب وزنه و ۲ نقره در پرتاب نیزه و پاراکانو قایقرانی بود.

نگاهی مقایسه ای با دوره قبل بازی های پاراآسیایی نشان می دهد که هم رنگ مدال ها خوش رنگتر شده هم تعداد ورزشکاران بیشتری موفق به کسب مدال در این دوره شده اند که این امر نشان دهنده توانایی و پتانسیل ورزشکاران معلول و نیز برنامه ریزی خوب مسوولان ورزش استان است.

در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا (۲۰۱۸) از استان کرمانشاه ۶ ورزشکار به این رقابت ها اعزام شده بودند که توانستند ۲ مدال نقره و ۲ برنز کسب کنند.

برای آگاهی از مدال ها و رشته هایی که ورزشکاران کرمانشاهی در چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو کسب کردند نگاهی کوتاه به عملکرد این ورزشکاران می اندازیم.

یاسین خسروی در رشته پارادوومیدانی (پرتاب وزنه)

یاسین خسروی، ملی‌پوش کرمانشاهی پارادوومیدانی ایران که برای نخستین بار بود در این رقابت ها حضور یافته بود توانست با رکوردشکنی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مدال طلای پرتاب وزنه این رشته را در چهارمین دوره این بازی‌ها به خود اختصاص دهد.

مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

در این مسابقات و در فینال این ماده که در کلاس F۵۷ برگزار شد، یاسین خسروی به رقابت با حریفان خود پرداخت و با پرتابی به طول ۱۶ متر ضمن کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی، رکورد بازی های پاراآسیایی را نیز شکست.

وی در چهاردهمین دوره مسابقات بین‌المللی پارادوومیدانی گرندپری فزاع ۲۰۲۳ که نخستین تجربه وی در رقابت های جهانی بود و در کشور امارات برگزار شد در مسابقات کلاس پرتاب وزنه F۵۷، توانسته بود با رکورد ۱۵ متر و ۴۶ سانتی متر ضمن کسب مدال طلا، رکورد جهان و پاراآسیایی را شکسته و به نام خود به ثبت برساند.

یاسین خسروی ورزشکار معلول اهل شهر بانه‌وره شهرستان پاوه‌ همچنین در مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان که تیرماه امسال برگزار شد بار دیگر با رکوردشکنی در رشته پرتاب وزنه، توانست علاوه بر کسب مدال طلا، سهمیه بازی‌های پارااُلمپیک پاریس را نیز کسب کند.

وی در این مسابقات نیز با ثبت رکورد ۱۶.۰۱ متر ضمن شکستن رکورد جهان که در اختیار خودش بود، توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

هرمز صیدی در رشته پارادوومیدانی (پرتاب نیزه)

هرمز صیدی دیگر ورزشکار کرمانشاهی حاضر در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو بود که در رشته پارادوومیدانی و در ماده پرتاب نیزه ایران توانست به مدال نقره دست پیدا کند.

مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

این دومین حضور این ورزشکار کرمانشاهی در بازی‌های پاراآسیایی بود ؛ وی در دوره قبل این بازی ها در سال ۲۰۱۸ که در جاکارتا برگزار شده بود نیز موفق به کسب مدال نقره در این رشته شده بود و این مدال در واقع دومین مدال نقره وی در این بازی ها به شمار می رود.

هرمز صیدی در رقابت‌های پارادوومیدانی چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی در رشته پرتاب نیزه کلاس F۳۷ توانست پس از ورزشکار هندی عنوان نایب قهرمانی خود را مجددا تکرار کند.

وی توانست با رکورد ۴۷٫۴۸ متر عنوان دوم و مدال نقره این ماده را به خود اختصاص دهد.

مسعود امامی رشته والیبال نشسته

مسعود امامی نیز که برای نخستین بار است در این رقابت ها حضور پیدا کرده بود توانست در قالب تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران با شکست قزاقستان مقتدرانه به مقام قهرمانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست یابد.

مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

در این مسابقات ایران و قزاقستان در فینال مسابقات والیبال نشسته مردان در بازی‌های پاراآسیایی به مصاف هم رفتند که در این دیدار تیم ایران با ارائه یک نمایش خوب و عملکردی مقتدرانه، موفق شد حریف خود را ۳ بر صفر مغلوب کند و مدال طلای این دوره از بازی‌ها را به خود اختصاص بدهد.

امامی که اهل منطقه کوزران است با ۲ متر قد دومین ورزشکار قد بلند والیبال نشسته دنیا محسوب می شود و ۱۴ سال است که در این رشته در حال فعالیت است و این نخستین مدال طلای وی در بازی های پاراآسیایی محسوب می شود.

شهلا بهروزی راد رشته پاراکانو قایقرانی

شهلا بهروزی راد ملی‌پوش کرمانشاهی تیم ملی پاراکانو ایران نیز توانست در رشته کانو کلاس kl۳ به مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست پیدا کند.

وی که تجربه حضور در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ را در کارنامه کاری خود دارد و در این زمینه رکورد منحصربه‌فردی را به نام خود ثبت کرده‌ است در مسابقه فینال با یک ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول از خط پایان عبور کرد و در رده دوم ایستاد و به مدال ارزشمند نقره دست یافت.

مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

از حضور بهروزی راد در تیم ملی قایقرانی بیش از ۱۲ سال می‌گذرد و در این بازه زمانی وی موفق شده است تا در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک حضور موفقی داشته و از این رهگذر ۱۰ مدال آسیایی (۵ طلا، ۵ نقره و یک برنز) کسب کند.

پیام تبریک استاندار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه نیز در پیامی کسب افتخارآفرینی های ورزشکاران کرمانشاهی در چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو ، کسب این موفقیت ها را تبریک گفت.

در متن پیام «محمد طیب صحرایی» آمده است: موفقیت اخیر ورزشکاران سرافراز کرمانشاهی و کسب نتایج غرورآفرین و افتخارآمیز استان در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، بار دیگر شادی و مباهات را برای مردم عزیز استان کرمانشاه و ملت سرافراز ایران به ارمغان آورد.

در ادامه متن این پیام همچنین آمده است: جوانان شایسته استان کرمانشاه با عزم و اراده‌ای راسخ و اعتقاد و باوری مثال‌زدنی با نهایت تلاش و سعی خود در جهت اعتلای نام و پرچم عزیز ایران اسلامی در آوردگاه مهم و سختی چون هانگژو، به‌خوبی درخشیدند و با استعانت از خداوند متعال، ضمن تاریخ‌سازی در کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره، توانمندی خود را به اثبات رساندند.

صحرایی در ادامه پیام خود آورده است: این‌جانب با عرض تبریک و خداقوت به‌تمامی ورزشکاران عزیزمان آقایان یاسین خسروی (طلا)، مسعود امامی(طلا) و هرمز صیدی (نقره) و سرکار خانم شهلا بهروزی راد (نقره) از حضور مؤثر آقای عزت‌الله پرنیان(مربی تیم ملی دوومیدانی) و سرکار خانم طیبه ملکی(سرمربی تیم ملی گلبال بانوان) در این رقابت‌ها تشکر و از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران و زمینه‌سازان این موفقیت‌ها قدردانی می‌نمایم. با امید به اینکه به‌زودی در مراسمی شایسته، قدردان یکایک این عزیزان باشیم، برای ورزشکاران و جوانان عزیز استان در تمامی عرصه‌ها، بخصوص ورزش آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

استقبال باشکوه مردم کرمانشاه از مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی هانگژو

مدال آوران کرمانشاهی حاضر در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین در میان استقبال باشکوه مردم، استاندار و مسوولان استانی وارد این شهر شدند.

در مراسم استقبال از مدال آوران بازی های پاراآسیایی هانگژو محمد طیب صحرایی استاندار کرمانشاه، منوچهر حاتمی مدیرکل ورزش و جوانان استان، روسای هیات های مختلف ورزشی، جمعی از مسوولان و شمار زیادی از علاقه مندان به ورزش و خانواده قهرمانان در فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه حضور داشتند.

در بدو ورود به فرودگاه کرمانشاه یاسین خسروی، هرمز صیدی، مسعود امامی و شهلا بهروزی راد چهار ورزشکار کرمانشاهی حاضر در این مسابقات به همراه عزت اله پرنیان و طیبه ملکی به عنوان مربی با اهدای دسته های گل و با استقبال مردم و مسوولان مورد استقبال قرار گرفتند.

مدال‌آوری صد درصدی؛ حاصل تلاش ورزشکاران کرمانشاهی در پاراآسیایی هانگژو

این ورزشکاران سپس با استقبال سایر ورزشکاران و دوستانشان و با توزیع شیرینی و گل در آغوش گرم خانواده هایشان قرار گرفتند.

چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی عصر شنبه ( ۶ آبان ۱۴۰۲) با برگزاری مراسم اختتامیه، به کار خود پایان داد.

کاروان کشورمان متشکل از ۲۱۰ ورزشکار شامل ۱۲۸ مرد و ۸۲ زن با نام «فرزندان ایران» و با شعار «ایمان، ایران، افتخار» با کسب ۱۳۱ مدال رنگارنگ شامل ۴۴ طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز برای نخستین بار در جایگاه دوم بازی های پاراآسیایی قرار گرفت.

رقابت های پارآسیایی که با حضور معاون نخست وزیر چین در مرکز نمایشگاه ورزشی المپیک هانگژو رسما افتتاح شد با چهارمین قهرمانی متوالی میزبان پایان یافت و ایران با تاریخ سازی در جایگاه دوم ایستاد که در پی آن رییس جمهور کشورمان پیام تبریک صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *