شیره ی سراب نیلوفر را مکیده‌اند

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به واگذاری سراب نیلوفر به شرکت توسعه گردشگری، گفت: باید شرایط این مجموعه گردشگری را به جایی برسانیم که مردم کرمانشاه و گردشگران دوباره با آن آشتی کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به واگذاری سراب نیلوفر به شرکت توسعه گردشگری، گفت: باید شرایط این مجموعه گردشگری را به جایی برسانیم که مردم کرمانشاه و گردشگران دوباره با آن آشتی کنند.

سیدمحمدامین حسینی با اشاره به واگذاری دوباره سراب نیلوفر کرمانشاه به شرکت توسعه گردشگری استان، اظهار کرد: طی توافقی که اخیرا با دادگستری استان به عنوان متولی موقوفات اراضی سراب نیلوفر و حاشیه آن داشتیم، این مجموعه اخیرا برای مدت ۱۰ سال در اختیار شرکت توسعه گردشگری قرار گرفته است.

وی افزود: تا پیش سال ۱۳۹۶ نیز این مجموعه در اختیار شرکت توسعه گردشگری بود و تمام ساخت و سازهای داخل مجموعه هم مربوط به این شرکت است، اما از آن سال به بعد با شکایت دادگستری مبنی بر عدم پرداخت حق موقوفات، این مجموعه در اختیار دادگستری به عنوان متولی آن قرار گرفت.

حسینی ادامه داد: متاسفانه در سالهای گذشته بخش خصوصی که این مجموعه به آنها اجاره داده شده بود، تنها به فکر درآمدزایی از آن بوده‌اند و به نوعی شیره این جاذبه گردشگری استان را مکیده‌اند، تا جایی که زیبایی های گذشته خود را از دست داده و دیگر گردشگران چندانی به آن ورود نمی کنند.

وی تصریح کرد: در نهایت با مذاکرات صورت گرفته با دادگستری استان این مجموعه دوباره به شرکت توسعه واگذار شد و ما هم تلاش می کنیم تا بتوانیم در فاز اول سراب نیلوفر را تا پیش از ایام نوروز ساماندهی کنیم.

حسینی اضافه کرد: تا قبل از عید نوروز در بحث ساماندهی سنگ فرش‌ها، روشنایی، تامین آب شرب بهداشتی، بهبود فضای سبز و … اقداماتی را در این مجموعه انجام خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: در فاز بعدی برای ورود سرمایه‌گذاران به این مجموعه برنامه داریم که یکی از آنها احیاء استخر روباز مجموعه و اضافه کردن بخش‌های متنوع تفریحی و ورزشی در این مجموعه است.

به گفته این مسئول راه اندازی بخش های تفریحی و سرگرم کننده مانند پینت بال، درشکه سواری، تفریحات آبی، کارتینگ و سایت ماهیگیری از دیگر  اقداماتی است که قرار است توسط این شرکت و یا با ورود و مشارکت سرمایه گذاران در این مجموعه انجام گیرد.

حسینی در ادامه گفت: علاوه بر برنامه های کوتاه مدت برای احیاء سراب نیلوفر، یک برنامه بلند مدت ۱۰ ساله هم برای آن طراحی کرده ایم که برای اجرای آن به حدود ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان با تاکید براینکه تمرکز این شرکت روی احیاء اصولی سراب نیلوفر است، عنوان کرد: با توجه به اینکه زیرساخت‌های این مجموعه طی چندسال اخیر آسیب جدی دیده، حداقل سه تا پنج سال طول می کشد که سراب نیلوفر دوباره روزهای خوب گذشته را به چشم ببیند.

وی افزود: تلاش می‌کنیم خدماتی در شان مردم استان و گردشگران در این مجموعه ارائه شود تا دوباره مردم با این جاذبه زیبای گردشگری استان آشتی کنند.

وی در خصوص چالش پیش روی این مجموعه و خشک شدن سراب نیلوفر در فصل گرم سال هم گفت: باتوجه به وجود یک چاه نیمه عمیق در این مجموعه، می توان از آن برای رفع بحران بی آبی بخش های خدمات و رفاهی مجموعه بهره مند شد که متاسفانه پیمانکارانی که در سالهای اخیر این مجموعه گردشگری را در دست داشتند، برای کاهش هزینه‌ها از این ظرفیت استفاده نکرده و در نتیجه خدمات بسیار ضعیفی به گردشگران ارائه می شد.

وی در پایان گفت: امیدواریم این شرکت بتواند خدمتگزار شایسته‌ای در مجموعه سراب نیلوفر بعنوان برند گردشگری سالهای دور این استان و مردمان لایق آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *