موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » سیاسی » صفحه یک » یادداشت
  • شناسه : 873
  • 30 آگوست 2021 - 11:15
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : احسان بختیار
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم
استهزای مردم سالاری در روز روشن …
استهزای مردم سالاری در روز روشن …

استهزای مردم سالاری در روز روشن …

چطور ممکن است سوگند یاد کنید که در حفظ وظایف خود کوشا باشید ولی بلافاصله بعد از اتمام قرائت سوگندنامه موجبات از رسمیت افتادن جلسه را فراهم کنید؟

احسان بختیار_«من در برابر کلام الله مجید، به خدای متعال سوگند یاد میکنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد مینمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظائف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادامی که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم».
ظاهرا این متن پرطمطراق سوگندنامه شورای شهر است، اما در عمل برای برخی از اعضا فقط متنی است که باید از سر اجبار جهت طی روند بروکراتیک تحلیف خوانده شود و شاید تمکین به آن آنقدرها هم که میگویند برای آنها ضروری نیست.
برخی آقایان چنان در روز روشن مردم سالاری را به تمسخر گرفته اند که انگار همین چند روز پیش آنها نبودند که به کلام الله مجید سوگند یاد کردند تا در حفظ امانت مردم و قانون اساسی و انجام وظایف خود کوشا باشند، این آقایان محترم این روزها چنان جلسات شورا را از رسمیت می اندازند که انسان احساس میکند این کار را جزیی از وظایف خود میدانند. آقایان محترمی که اخیرا عنوان نماینده مردم را یدک میکشید این عملکرد شما دقیقا دفاع از کدام حقوق موکلین شماست؟
چطور ممکن است سوگند یاد کنید که در حفظ وظایف خود کوشا باشید ولی بلافاصله بعد از اتمام قرائت سوگندنامه موجبات از رسمیت افتادن جلسه را فراهم کنید؟
به نظر میرسد سوالی که این روزها برای همه مردم پیش آمده است، این باشد که برخی از آقایان به دنبال چه هستند که ارزشمندتر از حقوق مردم است؟
اقایان آیا این رفتار شما و از رسمیت انداختن مکرر جلسات شورای شهر موجب تضعیف شان کرمانشاه و ارایه چهره غیرعقلانی و تخصصی از کرمانشاه نخواهد شد؟
قصه پر غصه شورای شهر کرمانشاه شاید همیشه یکی از دردهای شهر ماست که هر از چندگاهی سر باز کرده و مردم را مشمئز میکند اما آنچه میتوان از علاج این درد گفت قطعا انتخاب چهره های علمی و دانشگاهی متعهد به حقوق مردم است که ولی نعمتان آنها فقط مردم هستند نه صاحبان ثروت و غیره …

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*