موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک
  • شناسه : 868
  • 29 آگوست 2021 - 10:40
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم

۱۶۰۸ بازدید از زندان های استان توسط مسئولین قضائی استان کرمانشاه

جلسه پایش زندانیان استان کرمانشاه با حضور رئیس کل دادگستری و معاونین قضایی ایشان در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد. رئیس کل دادگستری کل استان بیان داشت: در راستای اجرای سیاست های قوه قضاییه مبنی بر توسعه برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری، جلسات پایش در دادگستری به صورت مستمر ادامه داشته و زندانیان بیشتری مورد […]

جلسه پایش زندانیان استان کرمانشاه با حضور رئیس کل دادگستری و معاونین قضایی ایشان در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

رئیس کل دادگستری کل استان بیان داشت: در راستای اجرای سیاست های قوه قضاییه مبنی بر توسعه برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری، جلسات پایش در دادگستری به صورت مستمر ادامه داشته و زندانیان بیشتری مورد پایش قرار گرفته و چنانچه مستحق آزادی باشند،آزاد می گردند.

در ادامه دکتر توسلی زاده افزود: یکی از تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، حبس زدایی و تلاش در جهت کاهش آمار جمعیت کیفری زندان هاست و ضروریست با نظارت عالی و صدور قرارهای بازداشت و بررسی پرونده‌های زندانیان در تحقق این سیاست تلاش شود و بدون شک این مهم با جدیت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای قضایی استان ضمن اشاره به ضرورت بازدید از زندانها خاطرنشان ساخت: در ۵ ماهه اول سال جاری تعداد ۱۶۰۸ بازدید از زندانهای استان داشتیم.

دکتر توسلی زاده یادآور شد: با راه اندازی شبکه داخلی امن، امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان در برخی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در استان فراهم شده است. بر این اساس خانواده زندانیان با مراجعه به این دفاتر می توانند بدون حضور در زندان با زندانی خود در تماس باشند.

وی ضمن تأکید بر رصد و پایش روزانه از بازرسی الکترونیک در زندانها افزود: ضروری است سه مقوله بازدید الکترونیک، بازرسی الکترونیک و نیز ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان در زندانهای استان. با دقت و سرعت بیشتری توسعه یابد.

در پایان جلسه، مصوب گردید روسا و دادستانهای شهرستانها علاوه بر بازدید الکترونیک زندان ها به صورت حضوری نیز بازدید داشته باشند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*