سایت آماده خبری

گامی دیگر در مسیر هوشمندسازی شهرداری کرمانشاه

استان پنجم_ رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه گفت: با پیاده سازی سامانه حقوقی، منافع شهر، شهروند‌ان‌ و شهرداری حفظ خواهد شد.

استان پنجم_ رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه گفت: با پیاده سازی سامانه حقوقی، منافع شهر، شهروند‌ان‌ و شهرداری حفظ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم؛ دکتر عابدین محمودی با بیان این مطلب گفت: در حوزه ی مباحث و پرونده های حقوقی، یکی از دغدغه های جناب آقای دکتر نوروزی شهردار کرمانشاه تسهیل بخشی در دسترسی به پرونده های حقوقی مربوط به شهرداری بود که خوشبختانه در سازمان فاوا با همکاری اداره کل حقوقی شهرداری، سامانه حقوقی در راستای تسهیل و دسترسی online به اسناد حقوقی، در اختیار داشتن کلیه اطلاعات و مستندات پرونده ها و جلوگیری از سواستفاده از حقوق احتمالی شهرداری، پیاده سازی و اجرایی شد.

 

وی با تقدیر از تلاش همکاران سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه که در مسیر تحقق شهرداری هوشمند، تمام تلاش خود را قرار داده اند خاطرنشان ساخت: هدف ما تهیه و نصب سامانه هایی در حوزه های مختلف شهرداری است تا بتوانیم در هوشمندسازی مدیریت شهری، خدمت به همشهریان را تسهیل ببخشیم.

 

دکتر محمودی از زحمات معاونت نرم افزار سازمان و مهندس چاره جو ناظر فنی و آقای مفید ناظر محتوایی این پروژه سپاسگزاری نمود.

 

کامبیز جلوند مدیرکل حقوقی شهرداری کرمانشاه در ادامه افزود: در گذشته، آرشیوی از پرونده‌های حقوقی و قضایی شهرداری وجود نداشت و گاهاً شاهد بودیم در مراحل رسیدگی به دعاوی پرونده ای بموقع به آن رسیدگی نمی شد اما با راه اندازی این نرم افزار علاوه بر آرشیو پرونده های گذشته و فعلی، یک بانک اطلاعاتی مناسب و مفید تهیه خواهد شد که منافع شهروندان و شهرداری در آن حفظ می شود و در ارسال لوایح دفاعی و تنظیم دفاعیات و بررسی روند پرونده ها در محاکم قضایی به شهرداری کمک شایانی خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: این نرم‌افزار می تواند برای ارسال دفاعیات، رسیدگی به اعتراضات حقوقی و کلیه موارد در مراحل رسیدگی با رعایت اصول آیین دادرسی محاکم قضایی به شهرداری کمک کند.

 

جلوند در پایان گفت: تمام پرونده های حقوقی مربوط به شهرداری در این نرم افزار بایگانی خواهد شد و با ورود موضوع یا شماره پرونده، دسترسی به پرونده میسر خواهد شد و دیگر با مشکلاتی مانند دردسترس نبودن محتوای پرونده، بازنشستگی افراد و تغییرات در سیستم اداری دیگر دغدغه ای برای پیگیری پرونده ایجاد نخواهد شد.

 

خبرنگار: حمید امامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *