موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » صفحه یک
  • شناسه : 1718
  • 29 آگوست 2022 - 9:02
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : داود امامی
کرمانشاه در رتبه چهارم خرید گندم کشور
کرمانشاه در رتبه چهارم خرید گندم کشور

کرمانشاه در رتبه چهارم خرید گندم کشور

استان پنجم- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان از ارتقای یک پله‌ای جایگاه کرمانشاه در خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته، خبر داد.

امسال تولید گندم در استان کرمانشاه به حدود ۷۰۰ هزار تن رسید که ۵۲۸ هزار تن گندم از سوی مراکز خرید گندم استان تحویل گرفته شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآوری کرد: استان کرمانشاه سال گذشته رتبه پنجم خرید گندم را در کشور داشت.

هوشیار سپس با بیان اینکه امسال ۳۹۷ هزار هکتار گندم در استان کرمانشاه کشت شده بود، گفت: ۲۹۹ هزار هکتار از این سطح اراضی دیم و ۹۸ هزار هکتار دیگر اراضی آبی بود.

وی با اشاره به افزایش بیش از ۱۰۰ هزار تنی تولید گندم در استان کرمانشاه نسبت به سال زراعی گذشته، گفت: از آنجایی که امسال درگیر خشکسالی بودیم، افزایش تولیدات استان نشان از اقدامات انجام شده در راستای افزایش عملکرد مزارع دارد.

هوشیار رعایت اصول به‌زراعی شامل رعایت تاریخ و تراکم کشت در کنار تغذیه و کوددهی اصولی به مزارع و نیز مدیریت آفات و امراض را در افزایش عملکرد مزارع آبی استان تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: اگر کشاورزان به سمت مدیریت علمی مزارع سوق داده شوند، شاهد افزایش چشمگیر تولیدات استان خواهیم بود.

هوشیار با اشاره به فعالیت ۸۲ مرکز خرید تضمینی گندم در استان در سال زراعی جاری، گفت: این مراکز تا اتمام کار تحویل محصول فعال خواهند ماند.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۹۰ درصد مطالبات گندمکاران استان پرداخت شده، گفت: تاکنون ۴۹ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال به حساب کشاورزان گندمکار واریز شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*