کرمانشاه بدون هیچگونه زیرساختی مدال های گلف را در کشور درو می کند

درحالیکه بسیاری از استانهای کشور زیرساخت های این رشته را دارند، کرمانشاه بدون هیچگونه زیرساختی مدال های گلف را در کشور درو می کند.

الهام اکبری

رئیس هیات گلف کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، تا پایان سال پروژه آکادمی گلف کرمانشاه افتتاح شود.

الهام اکبری با اشاره به گذشت چندسال از آغاز عملیات اجرایی پروژه آکادمی گلف کرمانشاه، اظهارکرد: باتوجه به نیازی که گلف کرمانشاه به این پروژه دارد، امسال پیگیری های جدی برای تکمیل آن انجام شد.

وی افزود: در این راستا با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان و موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یک میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه اختصاص پیدا کرده است.

رئیس هیات گلف استان با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیر تخصیص این اعتبار شده، گفت: با تخصیص این میزان اعتبار، تا پایان امسال شاهد تکمیل و افتتاح پروژه آکادمی گلف کرمانشاه خواهیم بود.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود ۵۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: در سالهای گذشته فاز اول پروژه شامل زیرسازی، تسطیح خاک و محوطه سازی اطراف آن اجرایی شده است.

اکبری خاطرنشان کرد:  با تخصیص این میزان اعتبار، در فاز دوم پروژه یک زمین استاندارد ۱۸ میدانه مینی گلف، رنج تمرینی گلف برای پرتاب‌های بلند و زمین وودبال، کروکت و بهکاپ احداث خواهد شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون گلف در ادامه به پتانسیل های بالای کرمانشاه در این رشته اشاره کرد و گفت: درحالیکه بسیاری از استانهای کشور زیرساخت های این رشته را دارند، کرمانشاه بدون هیچگونه زیرساختی مدال های گلف را در کشور درو می کند.

وی تصریح کرد: ورزشکاران ما برای اینکه بتوانند در این رشته تمرین داشته باشند، در پارک‌ها و بوستان‌ها و زمین های اجاره‌ای آموزش می بینند و تمرین می کنند و حاصل این تلاش ها کسب جایگاه سوم رشته وودبال و جایگاه اول رشته بهکاپ در مسابقات قهرمانی کشور طی سالجاری بوده است.

اکبری تعداد ورزشکاران و علاقمندان به این رشته ورزشی در استان را حدود ۵۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: طی سالجاری با برگزاری جشنواره های خانوادگی، دانش آموزی و دانشجویی توانستیم این رشته را به افراد بیشتری معرفی کنیم و تعداد علاقمندان و ورزشکاران آن هم افزایش خوبی پیدا کرد.

وی گفت: هرچند گلف کرمانشاه زیرساخت مناسبی ندارد، اما خوشبختانه طی یکی دو سال اخیر حمایت های خوبی از طرف مدیرکل ورزش و جوانان از این رشته شده و ورزشکاران استان بدون هیچگونه دغدغه‌ای به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *