موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک » فرهنگی
  • شناسه : 1457
  • 15 اکتبر 2021 - 15:33
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم
پیشقدمی خیرین کرمانشاهی در جهاد آبرسانی سیار به روستاهای بخش گهواره
پیشقدمی خیرین کرمانشاهی در جهاد آبرسانی سیار به روستاهای بخش گهواره

پیشقدمی خیرین کرمانشاهی در جهاد آبرسانی سیار به روستاهای بخش گهواره

آرمانده پیشکسوت عرصه گویندگی صدا و سیما مرکز کرمانشاه با همراهی موسسه خیریه مرحوم حاج عزیز شکری در آبرسانی سیار به روستاهای بخش گهواره پیشقدم شدند. عبدالرضا آرمانده مجری و گوینده پیشکسوت صدا و سیما مرکز کرمانشاه که پس از بازنشستگی به عرصه خبرنگاری و امور خیریه روی آورده است با همراهی جهاندار شکری و […]

آرمانده پیشکسوت عرصه گویندگی صدا و سیما مرکز کرمانشاه با همراهی موسسه خیریه مرحوم حاج عزیز شکری در آبرسانی سیار به روستاهای بخش گهواره پیشقدم شدند.
عبدالرضا آرمانده مجری و گوینده پیشکسوت صدا و سیما مرکز کرمانشاه که پس از بازنشستگی به عرصه خبرنگاری و امور خیریه روی آورده است با همراهی جهاندار شکری و موسسه خیریه مرحوم حاج عزیز شکری با اعزام یک دستگاه تانکر آبرسان به روستاهای بخش گهواره شهرستان دالاهو در راستای همکاری با شرکت آبفا استان و آبرسانی سیار به روستاهای محروم پیشقدم شدند.

علیرضا کاکاوند مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان این خبر، گفت: شرکت آبفا استان با توجه به قابل پیش بینی بودن خشکسالی موجود برنامه ریزی های مدونی جهت کاهش تبعات آن انجام داد و با اجرای این برنامه های از پیش تعیین شده توانست به میزان قابل توجه ای وضعیت موجود را مدیریت نماید.

وی افزود: در سنوات گذشته به ۲۴۸ روستا در سطح استان آبرسانی سیار انجام می شد که خوشبختانه با اجرای تدابیر اندیشیده شده این میزان به ۱۳۰ روستا کاهش پیداکرد، شرکت آبفا برای آبرسانی به این روستاها یک تانکر سیار در اختیار دارد که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و سایر دستگاه های استان از جمله هلال احمر، سپاه، ارتش و امور عشایر این تعداد را به ۲۰ تانکر افزایش داد.

کاکاوند در خصوص وضعیت آب شرب روستاهای بخش گهواره گفت: خشکسالی موجود سبب خشک شدن دو حلقه چاه آب مجتمع آبرسانی کوثر بخش گهواره شد که متاسفانه به علت کمبود تانکر آبرسان شرکت آبفا استان با مشکلاتی جهت آبرسانی سیار به ۷ روستای تحت پوشش مجتمع با جمعیتی بالغ بر ۹۰۲ نفر مواجه گردید.

وی از آبرسانی سیار به روستاهای چقاچوبین و قلعه خموش بیم وش توسط موسسه خیریه مرحوم حاج عزیز شکری خبر داد و افزود: مخزن روستاهای فوق دو روز در هفته به صورت کامل آبگیری می شود که خوشبختانه با این کار مشکلات اهالی تا حدودی مرتفع گردید همچنین این موسسه برای آبرسانی به روستای ترک سفلی به مدت یک روز در هفته پیش قدم شده است که پنجشنبه ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۰ آبرسانی به این روستا نیز صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از نیاز به ۱۰ تانکر دیگر برای آبرسانی سیار به روستاهای سطح استان خبر داد و تصریح کرد: سرانه آبرسانی به هر خانوار روستایی ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است، بنابرین برای آبرسانی روزانه به این ۱۳۰ روستا به تانکرهای آبرسان بیشتری نیازمندیم که امیدواریم با همراهی و حضور خیرین گرامی این مهم محقق شود.

کاکاوند ضمن تقدیر و تشکر از آقایان آرمانده و جهاندار شکری بانیان این حرکت خودجوش و خداپسندانه و تقدیر از رهنمودهای حجت الاسلام حاج آقا ساداتی امام جمعه معزز کرندغرب تصریح کرد: امیدواریم با تداوم این حرکت زیبا شاهد شکل گیری جهاد آبرسانی در کل استان باشیم

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*