۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک » فرهنگی
  • شناسه : 781
  • 24 آگوست 2021 - 17:53
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم

پزشکان، تأمین کنندگان سلامت جامعه/ دعوت رئیس کل دادگستری از جامعه پزشکان برای حضور در ستاد صبر دادگستری استان/ پزشکان در ایجاد اعتماد عمومی بسیار تأثیر گذارند

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه به مناسبت روز پزشک، ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکان بر نقش مهم و تأثیرگذار این قشر در تأمین سلامت و تولید ثروت در جامعه تاکید کرد.

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در سازمان نظام پزشکی استان کرمانشاه به مناسبت روز پزشک، ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکان بر نقش مهم و تأثیرگذار این قشر در تأمین سلامت و تولید ثروت در جامعه تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری خاطرنشان ساخت: خدمات ارزنده نظام پزشکی و جامعه پزشکان خصوصا در این ایام بیماری کرونا چنان هویداست که تقدیر از این قشر را بر همگان لازم کرده است.

دکتر توسلی زاده با اشاره به اهمیت کار پزشکان تأکید کرد: جامعه پزشکان در درجه اول با جان مردم سروکار دارند و بر همگان روشن است بهترین نعمتی که خداوند به انسان داده، نعمت حیات است و شما پاسدار این نعمت هستید.

وی با اشاره به این مهم که حجم عظیمی از روابط اجتماعی در رابطه پزشک با مردم تعریف می شود یادآور شد این ظرفیت می تواند به فرصتی تبدیل شود که از آن در جهت اعتمادسازی و جلب اعتماد عمومی از آن استفاده کرد. پزشک با رابطه عاطفی با بیمار می تواند به لطافت جامعه کمک کند و این می تواند یکی از دستاوردهای ارزنده اجتماعی باشد.

دکتر توسلی زاده با توصیه به سازمان نظام پزشکی در خصوص مراجعه افراد به آنها افزود: تا جایی که ممکن است تلاش کنید اختلافات حوزه پزشکی را به سازش بکشانید و با اقناع مردم و مراجعه کنندگان بهترین راه اداره جامعه را در پیش گیریم.

وی اضافه کرد: اقناع مردم و مراجعه کنندگان از آسیب های بعدی جلوگیری خواهد کرد و این مهم نیازمند ارتباط بهتر با مردم است.

دکتر توسلی زاده در ادامه سخنان خود با بیان اینکه معتقد به سیاست کیفری افتراقی در قبال پزشکان هستیم گفت: معتقدیم صاحبان علم و اندیشه دارای کرامت هستند و لحظات آنها ارزشمند است و هرگز راضی نمی شویم که وقت این افراد در راهروهای دادگاه به جهت بزه غیر ارادی گرفته شود.

وی در پایان ضمن تقدیر مجدد از خدمات پزشکان و تمامی کادر درمان در ایجاد سلامت برای جامعه، از دیگر خدمات این قشر احراز تقصیر جزایی برای دستگاه قضایی دانست و از آن نیز تشکر کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*