هر جامعه‌ای که دانش رسانه‌ای بالایی داشته باشد، موفق‌تر عمل خواهد کرد

هر جامعه‌ای که دانش رسانه‌ای بالایی داشته باشد، موفق‌تر عمل خواهد کرد

 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه امروز ۲۷ اسفندماه در نشست خبری با خبرنگاران با تشریح عملکرد و اقدامات پلیس در سال ۱۴۰۲، از کاهش ۲ درصدی آمار سرقت‌ها(کلی، جزئی، مهم و خرد) نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: ۲۳درصد سرقت منزل، ۱۹ درصد سرقت اتومبیل، سرقت مغازه ۲۷ درصد‌، سرقت محموله ۶۰ درصد کاهش داشته و ۱۲ درصد سرقت احشام و ۱۷ درصد سرقت به عنف(زورگیری) افزایش داشته است. همچنین سرقت‌های جزئی هم در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته است.

سردار مهدی افزود: سارقان مسلحی که امنیت مردم را تهدید می‌کنند، مطمئن باشند پلیس مقتدرانه در حین سرقت آن‌ها را در محل زمین‌گیر خواهد کرد.

وی با اشاره به کشف ۳ تن و ۴۰۱ کیلوگرم انواع موادمخدر، ادامه داد: امسال با انهدام ۴۱ باند، ۲۴۸ قاچاقچی در این رابطه دستگیر شده است.

سردار حاجیان به انجام ۱۳۸ عملیات در حوزه دستگیری خرده‌فروشان به دستگیری بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ قاچاقچی اشاره و اظهار کرد: در حوزه کشفیات سلاح در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشتیم.

وی مجموع تماس‌ها با ۱۱۰ را از ابتدای سال‌جاری تا ۲۳ اسفندماه یک‌میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۶۷ مورد اعلام کرد و افزود: ۴۴۴ هزار و ۹۹۶ تماس از این تعداد منجر به عملیات شده است..

وی با اشاره به خدمات پلیس فتا، ادامه داد: امسال با شناسایی بیش از ۹۰ درصد جرائم سایبری، پلیس فتا بیش از ۱۹ میلیارد تومان را به حساب مالباختگان باز گشت داد.

سردار حاجیان هوشمندسازی پلیس با نگاه مطالبه‌گری و پاسخگو بودن و راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ پلیس راهور در ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ را در قالب دیگر طرح‌های پلیس برای سال آینده عنوان کرد و گفت: طرح «هر کلانتری یک شهر» را هم‌اکنون به‌عنوان پایلوت در پنج کلانتری شهر کرمانشاه به اجرا درآورده‌ایم که برای سال آینده این طرح گسترش خواهد یافت.

وی با اشاره به شعار پلیس در عید نوروز«امنیت و آرامش در بهار قرآن طبیعت»، گفت: مجموعه پلیس برای نوروز ۱۴۰۳ در آماده‌باش کامل است.

رییس پلیس کرمانشاه اظهار کرد: اصحاب رسانه ماموریت بزرگ تبیین و تنویر افکار عمومی را برعهده دارد.

وی از فضا و دانش رسانه به‌عنوان مولفه‌های بزرگ و قدرت‌ساز در جهان و در بین مردم و مسوولان یاد کرد و افزود: هر جامعه‌ای که دانش رسانه‌ای بالایی داشته باشد، موفق‌تر عمل خواهد کرد.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی گشت پلیس فتا به‌صورت مجازی و فیزیکی از ۲۹ اسفندماه به‌اجرا در خواهد آمد و از مردم می‌خواهیم با این
شماره (۰۹۶۳۸۰) با ما در ارتباط باشند.
خبرنگار : محمد حقیقی راد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *