نتایج انتخابات شهرستان کرمانشاه

عبدالرضا مصری، فضل الله رنجبر، جهانبخش امینی و ابراهیم رحیمی زنگنه به دور دوم در حوزه انتخابیه کرمانشاهراه یافتند.

با پایان شمارش آرا و اعلام نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه، محمد رشیدی به عنوان نفر اول منتخب مردم شد و عبدالرضا مصری، فضل الله رنجبر، جهانبخش امینی و ابراهیم رحیمی زنگنه به دور دوم راه یافتند.

براساس اعلام رسمی ستاد انتخابات وزارت کشور از مجموع ۲۴۳ هزار و ۷۴۵ رای ماخوذه «محمد رشیدی» با کسب ۶۱ هزار و ۵۸ رای برای بار دوم به عنوان منتخب مردم شهرستان کرمانشاه مستقیما به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور همچنین «عبدالرضا مصری»، «فضل الله رنجبر، «جهانبخش امینی» و «ابراهیم رحیمی زنگنه» برای کسب ۲ کرسی باقی مانده حوزه انتخابیه کرمانشاه باید در دور دوم با هم به رقابت بپردازند.

«محمد رشیدی» با کسب بیشترین میزان رای مردم کرمانشاه به تعداد ۶۱ هزار و ۵۸ نفر موفق شد در دور اول به عنوان منتخب این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

محمد رشیدی هم اکنون عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه در خانه ملت است.

این گزارش حاکیست؛ ستاد انتخابات وزارت کشور میزان آرای ماخوذه حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه را ۲۴۳ هزار و ۷۴۵ نفر اعلام کرد.

در این دوره از انتخابات عبدالرضا مصری، فضل الله رنجبر، جهانبخش امینی و ابراهیم رحیمی زنگنه نیز توانستند بعد از محمد رشیدی بیشترین میزان آرای مردم حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه را از آن خود کنند.

عبدالرضا مصری در این دوره از انتخابات با کسب ۴۷ هزار و ۶۷۱ رای از آرای مردم کرمانشاه منتخب دوم این شهرستان شد.

عبدالرضا مصری نماینده کنونی کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس قوه مقننه است.

همچنین فضل الله رنجبر با کسب ۳۴ هزار و ۱۳۸ رای از آرای مردم کرمانشاه منتخب سوم مردم این شهرستان شد.

فضل الله رنجبر مدیرکلی امور اجتماعی استانداری و فرمانداری شهرستان کرمانشاه را در کارنامه کاری خود دارد. او به مدت نزدیک به ۹ سال فرماندار شهرستان کرمانشاه بود که از این حیث رکوردار محسوب می‌شود چرا که در سه دولت این مسوولیت را بر عهده داشت.

همچنین جهانبخش امینی با کسب ۳۱ هزار و ۷۸۲ رای از آرای ماخوذه مردم کرمانشاه منتخب چهارم این شهرستان شد.

جهانبخش امینی پیش از این نیز اعتماد مردم کرمانشاه را به خود جلب کرده بود چرا که در دوره هفتم و هشتم وکیل اهالی این شهرستان در خانه ملت بود.

همچنین ابراهیم رحیمی زنگنه با کسب ۲۹ هزار و ۹۸۶ رای از آرای ماخوذه مردم کرمانشاه منتخب پنجم این شهرستان شد.

ابراهیم رحیمی زنگنه نیز علاوه بر استاد تمامی دانشگاه رازی کرمانشاه، سوابق متعدد اجرایی همچون فرمانداری کرمانشاه و مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را در کارنامه کاری خود دارد.

شهرستان کرمانشاه با بیش از یک میلیون نفر جمعیت سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد و در این دوره از انتخابات ۱۱۱ نفر برای جلب نظر موکلان با هم به رقابت پرداختند.

به گفته «محمدرضا آمویی» فرماندار شهرستان کرمانشاه، آرای مردم این حوزه در ۶۴۵ شعبه اخذ رای جمع آوری شد که از این تعداد ۵۴۵ شعبه در مرکز استان به اضافه یک شعبه ویژه اقلیت های مذهبی و ۱۰۰ شعبه نیز در بخش های فیروزآباد، ماهیدشت، کوزران و بیلوار دایر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *