موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان کرمانشاه » اقتصادی » صفحه یک
  • شناسه : 1805
  • 17 اکتبر 2022 - 8:29
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : داود امامی
  • منبع : ایسنا

رونق گردشگری در کرمانشاه می‌تواند منجر به افزایش درآمدهای شهرداری شود

استان پنجم- رئیس شورای شهر کرمانشاه گفت: با تاکید بر لزوم رونق گردشگری شهر کرمانشاه گفت: متاسفانه برخی مدیران ما در شهرداری تصور می کنند که کار شهرداری فقط جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر است، درحالیکه حوزه کاری شهرداری بسیار گسترده است و حوزه‌هایی مانند گردشگری، اقتصاد شهری و ... را شامل می‌شود.

استان پنجم- رئیس شورای شهر کرمانشاه گفت: رونق گردشگری در شهر کرمانشاه در نهایت می‌تواند منجر به افزایش درآمدهای شهرداری شود و مدیران شهرداری باید در این زمینه ورود کنند.
فخری گفت: یکی از جاذبه‌های گردشگری در شهرها، پیاده راه‌ها هستند و در این زمینه کرمانشاه هم قابلیت‌هایی دارد که باید از آن استفاده کرد.
وی افزود: محدوده خیابان مدرس قابلیت بالایی برای تبدیل شدن به یک پیاده راه دارد و شهرداری باید این طرح را با جدیت دنبال کند و ما نیز پیگیر اجرای آن هستیم.
رییس شورای شهر کرمانشاه به ماجرای ریزش بخش از تونل قطار شهری کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: زمانی که بخشی از تونل ریزش کرد و مجبور به بستن خیابان مدرس شدیم، ترافیک این خیابان به محورهای موازی سوق داده شد و مشکل خاصی پیش نیامد و این ماجرا به خوبی نشان داد که پیاده‌راه سازی خیابان مدرس شدنی است.
وی افزود: خیابان مدرس محورهای موازی خوبی دارد که به خوبی می‌توانند ترافیک و تردد این خیابان را پوشش دهند و اجرای این طرح مشکل ترافیکی ایجاد نمی‌کند.
فخری با اشاره به مخالفت برخی کسبه خیابان مدرس با اجرای این طرح گفت: برخی کسبه تصور دارند که با اجرای این طرح یا در طول مدت اجرای آن کسب و کارشان دچار مشکل شود و این درحالی است که اگر این طرح به سرعت اجرایی شود، با اجرایی شدن آن کسب و کار این کسبه رونق چشمگیری پیدا خواهد کرد.
وی افزود: مردم و گردشگران اگر پیاده از این خیابان عبور کنند قطعا تمایل بیشتری برای خرید خواهند داشت و جمعیت بیشتری در مسیر تردد می‌کنند که موجب رونق کسب و کار کسبه این خیابان می‌شود.
رییس شورای شهر کرمانشاه گفت: به نظر می‌رسد مخالفت کسبه از آن جهت است که به خوبی در زمینه این طرح توجیه نشده‌اند، وگرنه اجرای این طرح به سود آنها خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*