توضیحات دادستان درباره احتمال قصور پزشکی در یکی از بیمارستان‌های کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه درباره ماجرای قصور احتمالی پزشکی و کمای دختر ۱۰ ساله در یکی از بیمارستان‌های خصوصی شهر کرمانشاه توضیح داد.

«حمیدرضا کریمی»دادستان کرمانشاه اظهار کرد: حدود یک ماه پیش دختربچه ای ۱۰ ساله‌ جهت عمل جراحی انحراف چشم به همراه والدین خود به یکی از بیمارستان های خصوصی کرمانشاه مراجعه می کند.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده و انجام فرآیندهای اداری عصر روز بعد از مراجعه، بیمار ۱۰ ساله به اتاق عمل رفته و در اواخر عمل جراحی بنا به اظهارات پزشک معالج و بیهوشی، بیمار ناگهان دچار کاهش ضربان قلب شده که بلافاصله اقدامات اولیه برای احیاء او صورت می گیرد، اما دچار ایست قلبی شده که با انجام اقدامات احیاء مجدد ضربان قلب و تنفس بیمار باز می گردد، ولی به کما می رود.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: با انتقال بیمار به بخش مراقبت‌های ویژه، پدر و مادرش هم در محل حیاط بیمارستان مستقر شده و کماکان پیگیر وضعیت فرزندشان می شوند.

وی ادامه داد: پس از گذشت حدود ۲۰ روز پدر بیمار در حیاط بیمارستان دچار ایست قلبی شده و متاسفانه جان خود را از دست می دهد.

کریمی در ادامه بیان کرد: باوجود اینکه هنوز از سوی این خانواده شکایتی مطرح نگردیده، پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و بررسی قصور پزشکی احتمالی در دست اقدام است که به محض مشخص شدن موضوع اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *