به مناسبت هفته جوان؛ ۳۰ جوان برتر کرمانشاه معرفی شدند

۳۰ جوان برتر استان کرمانشاه در ۱۰ حوزه تخصصی معرفی شدند.

در جشنواره جوان برتر ایران زمین که به مناسبت هفته جوان برگزار شد، ۳۰ جوان برتر استان کرمانشاه در ۱۰ حوزه تخصصی معرفی شدند.

حسین آذرکمند معاون امور جوانان اداره کل وررش و جوانان استان کرمانشاه، امروز(پنجم اسفند) در جشنواره جوان برتر ایران زمین، ضمن تبریک هفته جوان و اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: امسال از ۳۰ بهمن تا ششم اسفند به‌عنوان هفته جوان نامگذاری شده که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برنامه‌های متنوعی را در این هفته برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین این برنامه ها جشنواره جوان برتر ایران زمین با شعار “جوان ایرانی، پرچمدار پیشرفت” است که از چندماه قبل مقدمات برگزاری آن را فراهم کردیم.

معاون امور جوانان استان با بیان اینکه در این جشنواره جوانان برتر استان معرفی می شوند، عنوان کرد: به منظور شناسایی جوانان برتر استان طبق دستورالعملی که از مرکز به استان ارسال شده بود، مکاتباتی را با تعدادی از دستگاه‌های اجرایی داشتیم.

وی ادامه داد: با حدود ۲۵ دستگاه مکاتبه کردیم تا جوانان برتر حوزه خود را در ۱۰ حوزه و محور  تخصصی شامل قرآن و خادم اهل بیت، ادبیات، فیلم، موسیقی، ورزش، کارآفرینی، دانش بنیان، کنشگر فعال رسانه ای و فضای مجازی، فعال اجتماعی و فعال جهادی به ما معرفی کنند.

آذرکمند خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ جوان ۱۸ تا ۳۵ ساله توسط این دستگاه ها به ما معرفی شدند که در مرحله اول توسط ۵۰ داور در استان  مورد داوری قرار گرفتند و در مرحله بعدی پرونده آنها را برای داوری تخصصی به تهران ارسال کردیم.

وی اضافه کرد: در مرحله نهایی از بین این تعداد، ۳۰ جوان – برای هر موضوع تخصصی سه نفر – به عنوان جوانان برتر استان انتخاب شدند که امروز(شنبه) معرفی و از آنها تجلیل به عمل خواهد آمد.

معاون امور جوانان استان در ادامه با بیان اینکه سال آینده شیوه انتخاب جوان برتر متفاوت از امسال خواهد بود، اعلام کرد: سامانه ای به این منظور طراحی شده و سال آینده طی یک فراخوان عمومی همه جوانان علاقمند می‌توانند برای شرکت در این جشنواره در این سامانه ثبت نام کنند.

در پایان این مراسم از ۳۰ جوان به عنوان جوانان برتر استان در ۱۰ حوزه و محور تخصصی تجلیل شد.

در  محور قرآن و خادم اهل بیت:
۱-ساسان خزایی ۲- امیرمحمد عزیزی الیاسوندی ۳- معصومه عزیزی

در محور ادبیات:
۱-محسن یاوری ۲- میلاد خانی ۳- سید صادق خاموشی

در محور کارآفرینی:
۱-علی زندی ۲- محمد حسام سلیمانی ۳- سهیل منصوری

در محور ورزش:
۱- یاسین خسروی ۲- مسعود امامی ۳- محمدخانی علیخانی

در محور فعال جهادی:
۱- مهران سنجری ۲- محدثه درند ۳- زهره رضایی

در محور فعال اجتماعی:
۱- علیرضا ایزدی ۲- علی اسدی ۳- امیر کرمیان

در محور دانش بنیان:
۱- وحید سهیلی آراء ۲- مهدی شهبازی ۳- پویا سمیعی

در محور موسیقی:
۱- میلاد داور ۲- میلاد حمزه ای ۳- محمد امین خسروی

در محور کنشگر رسانه و فضای مجازی:
۱- نسترن ذبیحی ۲- مهتاب ریحانی ۳- محدثه حاجی دایی

به نفرات برتر این جشنواره مبلغ ۱۰ میلیون تومان، نفرات دوم هفت میلیون تومان و نفرات سوم هم پنج میلیون تومان جایزه اهداء شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *