موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک
  • شناسه : 1370
  • 09 اکتبر 2021 - 15:31
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم
بهره مندی سه هزار روستایی شهرستان هرسین از آب شرب سالم و پایدار
بهره مندی سه هزار روستایی شهرستان هرسین از آب شرب سالم و پایدار

بهره مندی سه هزار روستایی شهرستان هرسین از آب شرب سالم و پایدار

با اصلاح خط پمپاژ مجتمع تمرگ شهرستان هرسین اهالی سه روستای تحت پوشش آن باجمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند

با اصلاح خط پمپاژ مجتمع تمرگ شهرستان هرسین اهالی سه روستای تحت پوشش آن باجمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند.

صادق عزیزی سرپرست امور آبفا شهرستان هرسین ضمن بیان این خبر گفت: همکاران ما در امور آبفا شهرستان و حوزه بهره برداری و توسعه آب شرکت جهت رفع مشکل افت فشار آب در روستاهای تحت پوشش مجتمع تمرگ اقدام به اصلاح خط پمپاژ مجتمع با لوله گذاری به متراژ پنج متر و جدا سازی خط پمپاژ روستای چقاسعید از مجتمع تمرگ نمودند.

وی افزود: با این اقدام مشکل افت فشار و قطعی آب روستاهای تحت پوشش مجتمع که سالها با آن مواجه بودند مرتفع و اهالی روستاهای کهریز، تمرگ و چقاسعید با جمعیتی بالغ بر ۳ هزار نفر از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند.

عزیزی از دیگر اقدامات انجام شده در این مجتمع را اصلاح شبکه روستای چقاسعید خواند و اظهار داشت: شبکه توزیع آب روستا به علت قدمت زیاد و فرسودگی دچار شکستگی های متعددی می شد که با اصلاح ۲۰ متر از شبکه توزیع با لوله ۹۰ پلی اتیلن و تعویض شیر فلکه این روستا این مشکل نیز مرتفع شد.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان هرسین در پایان سخنان خود به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه مدیریت بهینه آب در جامعه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: خواهش ما از مردم فهیم شهرستان این است که با مصرف صحیح آب و پرهیز از مصارف غیرضروری در حفظ این نعمت الهی و انتقال آن به نسل های آینده سهیم باشند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*