موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » حقوقی » صفحه یک
  • شناسه : 1395
  • 10 اکتبر 2021 - 18:58
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم

باند اخاذی اینترنتی در کرمانشاه منهدم شد

‍ سرهنگ «علی عباسی کسانی» روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از مراجعه پسر جوانی به پلیس فتا مبنی براینکه شخصی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی از او اخاذی کرده است، موضوع در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت. وی ادامه داد: شاکی در توضیح ادعای خود عنوان کرد […]

سرهنگ «علی عباسی کسانی» روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از مراجعه پسر جوانی به پلیس فتا مبنی براینکه شخصی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی از او اخاذی کرده است، موضوع در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در توضیح ادعای خود عنوان کرد با شخصی در یکی از شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شده و پس از اعتماد به وی تصاویر شخصی خود را برای او ارسال کرده و شخص مجرم پس از دریافت تصاویر با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی مبلغ سه میلیارد ریال از وی اخاذی کرده است.

سرهنگ عباسی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان با بررسی‌های فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرم در فضای مجازی را در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی کنند و با توجه به اهمیت موضوع تیمی متخصص از کارشناسان به استان موردنظر اعزام و متهمان را با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه خاطر نشان کرد: در بررسی پرونده مشخص شد متهمان ابتدا طعمه‌هایشان را از میان افراد سرشناس شناسایی و سپس با همدستی یک خانم اعتماد قربانیان را جلب و با اخذ فیلم‌های شخصی و خصوصی اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌کرده‌اند.

وی ضمن تأکید بر لزوم حفظ اسرار و اطلاعات شخصی و خانوادگی در فضای مجازی از کاربران خواست به افراد غریبه اعتماد نکنند و از ارسال موارد شخصی و خانوادگی به افراد ناشناس خودداری نمایند چرا که هویت کاربران در فضای مجازی نامشخص است.

سرهنگ عباسی خاطرنشان کرد: افراد در صورتی‌که با مواردی مانند موضوع این پرونده مواجه شدند به‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کنند، تن نداده زیرا موجب طمع بیشتر فرد مجرمان شده و مبالغ بیشتری درخواست خواهند کرد.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه در پایان و با بیان اینکه سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری است، گفت: کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت و در صورت نیاز گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری با همکاران ما در میان بگذارند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*