اول بیکاری استان باید حل شود تا بتوانیم آسیب های اجتماعی و فرهنگی را رفع کنیم

در کرمانشاه مشکل اول و اصلی بیکاری است که به دنبال آن آسیب های اجتماعی و… هم حادث شده است.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور را استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای رونق بخش تولید دانست.

محمدمهدی سالاری، از تورم، بیکاری  و وابستگی اقتصاد ایران به نفت به عنوان سه چالش مهم اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: تمام مشکلات اقتصادی در هم تنیده اند و نمی توان آنها را جدا از هم در نظر گرفت و نسخه جداگانه ای برای درمان آنها تجویز کرد.

وی افزود: اگر بخواهیم اقتصاد کشور را سامان دهیم و از مشکلات رهایی یابیم، باید از ظرفیت سرمایه گذاران برای رونق تولید در کشور بهره بگیریم. تولید که رونق بگیرد، بیکاری کاهش پیدا کرده، درآمد افزایش می یابد، تورم کنترل شده و بسیاری مشکلات اقتصادی کشور سامان می یابد.

سالاری گفت: با افزایش تولید، اقتصاد کشور هم از وابستگی به نفت نجات می یابد و به جای صادرات نفت می توانیم با صادرات کالاهای غیرنفتی بریا کشور ارزآوری کنیم.

نظارتِ نمایندگان اگر به دخالت منجر شود، آسیب زا است

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم همکاری و همراهی دولت و مجلس گفت: اگر مجلس و دولت هم راستا و همکار و همراه هم نباشند و بخواهند مدام با یکدیگر سر مسائل مختلف بحث و جدل داشته باشند، کاری از پیش نرفته و هزینه های این ارتباط مشکل ساز تنها بر کشور و مردم تحمیل می شود، بنابراین باید مجلس و دولت تا حد توان برای پیشبرد امور کشور همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته این ارتباط و همکاری باید حد و مرز مشخصی داشته باشد و اینطور نباشد که مجلس از وظیفه نظارتی خود غافل شود.

وی تاکید کرد: مجلس باید هم همراه و هم ناظر بر عملکرد دولت باشد که البته انجام توامان این دو وظیفه دقت بسیاری می طلبد. نمایندگان باید مراقب باشند که افراط و تفریطی در این رابطه نداشته باشند.

سالاری به دخالت برخی نمایندگان در امور اجرایی دولت اشاره و تصریح کرد: متاسفانه برخی مواقع نمایندگان از وظیفه نظارت خود فراتر رفته و کار را به دخالت در امور دولت و عزل و نصب مدیران می کشانند. زمانی که نظارت جای خود را به دخالت در امور اجرایی دهد، نه تنها کارها پیش نرفته، بلکه عملکرد دولت هم دچار اختلال می شود.

وی افزود: اگر نماینده ای به بهانه نظارت، در عزل و نصب ها دخالت کند ضرر این کار به مردم می رسد، چرا که یک مدیر وابسته روی کار آمده که فقط تابع دستورات همان نماینده است نه پیگیر امور مردم. در همین راستا مقام معظم رهبری هم تاکید ویژه ای بر عدم دخالت نمایندگان درامور اجرایی دارند.

اول بیکاری استان باید حل شود تا بتوانیم آسیب های اجتماعی و فرهنگی را رفع کنیم

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه از بیکاری، تورم و آسیب های اجتماعی به عنوان سه معضل اصلی استان یاد کرد و افزود: در کرمانشاه مشکل اول و اصلی بیکاری است که به دنبال آن آسیب های اجتماعی و… هم حادث شده است.

وی افزود: اگر معضل بیکاری حل شود قطعا رفع مشکلات دیگر در سایر حوزه ها هم راحت تر خواهد شد، چرا که برای فردی که کار ندارد نمی توان از دغدغه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی حرف زد و اول باید کار و درآمد باشد تا بتوان به سایر امورات فرهنگی و اجتماعی پرداخت.

وی با بیان اینکه استان ظرفیت های بسیاری برای اشتغالزایی دارد، گفت: اگر گردشگری استان رونق یابد،  مشاغل بسیاری از قبل آن ایجاد خواهد شد و بخش زیادی از جوانان این دیار صاحب درآمد خوب و پایدار می شوند. متاسفانه غفلت های بسیاری در این حوزه صورت گرفته و جاذبه های گردشگری آنطور که باید معرفی نشده اند و از طرفی زیرساخت های این حوزه هم مناسب نیست.

سالاری گفت: در کنار گردشگری، حوزه کشاورزی و صنعت استان هم دو حوزه اشتغالزا هستند که متاسفانه از ظرفیت این دو حوزه هم بهره چندانی نگرفته ایم.

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم معضل بیکاری استان را رفع کنیم باید نخبگان را برای بهره گیری درست از ظرفیت های استان پای کار بیاوریم.

برای بهبود شرایط باید در انتخابات شرکت کنیم

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر لزوم شرکت در انتخابات گفت: مشکلات در کشور و استان هست و قطعا مردم گلایه دارند و حق هم دارند، اما این نکته مهم را باید مدنظر داشت که اگر خواهان بهبود شرایط هستیم باید در انتخابات شرکت کنیم. اگر کسی در انتخابات شرکت نکند یعنی به همین وضعیت راضی است.

وی افزود: اگر مشارکت بالا رود زمینه انتخاب افراد اصلح افزایش می یابد و برای همین باید مردم در پای صندوق های رای حاضر شده و به افراد اصلح رای بدهند.

سالاری با تاکید بر لزوم میدان دادن به جوانان گفت: ما جنگ را با جوانان بردیم و حالا زمان آن رسیده ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور را هم به دست آنها بسپاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *