۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » اقتصادی » حقوقی » صفحه یک
  • شناسه : 1477
  • 23 اکتبر 2021 - 9:20
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم
افراد بی خانمان و بی پناه را در فصل سرما رها نکنید/ راه اندازی سریعتر گرمخانه ها در دستور کار قرار گیرد
افراد بی خانمان و بی پناه را در فصل سرما رها نکنید/ راه اندازی سریعتر گرمخانه ها در دستور کار قرار گیرد
دادستان کرمانشاه:

افراد بی خانمان و بی پناه را در فصل سرما رها نکنید/ راه اندازی سریعتر گرمخانه ها در دستور کار قرار گیرد

شهرام کرمی در نشستی که به منظور رفع مشکل کارتن خواب ها در فصل زمستان با حضور دستگاه های متولی برگزار شد، بااشاره به در پیش بودن فصل سرما، اظهار کرد: در این فصل افراد بی سرپرپناه و کارتن خواب دچار مشکلاتی می شوند و احتمال خطرات جانی برای آنها وجود دارد. وی افزود: در […]

شهرام کرمی در نشستی که به منظور رفع مشکل کارتن خواب ها در فصل زمستان با حضور دستگاه های متولی برگزار شد، بااشاره به در پیش بودن فصل سرما، اظهار کرد: در این فصل افراد بی سرپرپناه و کارتن خواب دچار مشکلاتی می شوند و احتمال خطرات جانی برای آنها وجود دارد.

وی افزود: در این راستا مسئولین شهرداری باید به منظور جمع آوری افراد کارتن خواب و بی سرپرست، ظرف ۱۰ روز آینده گرمخانه اجلالیه را تجهیز و راه اندازی کنند.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: همچنین اداره بهزیستی هم باید نسبت به احداث دو گرمخانه با ظرفیت ۶۰ نفر برای مردان در خیابان اربابی و ۲۰ نفر برای زنان در محله آقاجان اقدام کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از افراد بی سرپناه از وجود گرمخانه ها در سطح شهر بی اطلاع هستند، گفت: برای این منظور شهرداری اکیپ های جمع آوری افراد بی خانمان را راه اندازی و آنها را به گرمخانه ها ارجاع دهد.

کرمی با تاکید براینکه جمع آوری افراد بی خانمان نیازمند همراهی نیروی انتظامی است، افزود: نیروی انتظامی افراد بی خانمان را در کلانتری ها تجمیع و از طریق شهرداری و یا اورژانس اجتماعی (تماس با ۱۲۳) آنها را به گرمخانه ها منتقل کند.

دادستان کرمانشاه گفت: از آنجایی که افراد بی سرپرست و کارتن خواب به فضای مجازی و رسانه های جمعی دسترسی ندارند، شهرداری کرمانشاه با نصب بنر در نقاط مختلف شهر، آدرس گرمخانه ها را اطلاع رسانی کند.

وی به مشکلات مالی دستگاه های متولی برای تجهیز مناسبت تر گرمخانه ها و ارائه خدمات بهتر هم اشاره کرد و گفت: در این راستا از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می خواهیم از گرمخانه ها حمایت مالی داشته باشد.

کرمی اضافه کرد: مدیریت مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه نظارت ویژه بر وضعیت بهداشتی گرمخانه ها به ویژه از حیث کرونا را در دستور کار قرار دهد و ضمن بازدید مستمر و معرفی نیازهای بهداشتی به مراکز متولی، در صورت امکان نسبت به واکسیناسیون بیماری کرونا برای افراد ساکن اقدام داشته باشد.

وی در پایان متذکر شد: نماینده دادستان از نحوه ارائه خدمات و امکانات و تجهیزات در گرمخانه ها بازرسی مستمر خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*