تبلیغات

خبرگزاری ها

آخرین جزئیات از کلاهبرداری میلیاردی شرکت مکتب گلیم و گبه کرمانشاه

استان پنجم - شب یکشنبه 9 آبان، فردی با نام "م" -مدیر شرکت گلیم و گبه کرمانشاه- که توانسته بود با تبلیغات گسترده مبنی بر پرداخت سودهای خارج از عرف و بالاتر از 50 درصد، سپرده های میلیاردی از مردم جمع کند، دستگیر شد.

ظاهرا این فرد قصد خروج از کشور را داشته که توسط نیروهای امنیتی و انتظامی دستگیر گردید .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم ، در پی خبر دستگیری این فرد هزاران نفر در روبروی دفتر این شرکت تجمع کردند . برخی از حاضرین با بیان اینکه تاکنون هر ماهه در موعد مقرر سود سپرده گذاریشان را دریافت کرده‌اند، از بازداشت مدیر مکتب گلیم و گبه کرمانشاهان ابراز نارضایتی کرده و خواستار تداوم فعالیت این شرکت شدند. برخی نیز خواستار دریافت سپرده گذاریشان بودند.

احتمال تکرار شرکت پدیده این بار در کرمانشاه!!!

بهرام فاضلی زاد مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در جمع تجمع کنندگان و خطاب به آنان گفت: دستگیری این فرد در راستای حفظ منافع شما بوده و اگر دیر دستگیر شده بود شاید ماجرایی همچون "پدیده" پیش می‌آمد.

وی با بیان اینکه این فرد از ماه ها پیش تحت نظر دستگاه‌های امنیتی بوده، گفت: این فرد بارها از کشور خارج شده و اخیرا نیز قصد خروج از کشور را داشته است. اگر این مرتبه هم خارج می شد و دیگر بر نمی گشت آنگاه می گفتید چرا مسئولین هیچ کاری نکرده‌اند.

وی اظهار کرد: این فرد هم اکنون در اختیار مراجع قضایی است و اموال او نیز ضبط شده و جای نگرانی نیست. فاضلی با انتقاد از افرادی که نزد مکتب گلیم و گبه سرمایه گذاری کرده‌اند، گفت: جدای از مسائل شرعی، کجای دنیا به سرمایه گذاری 72 درصد سود داده می شود.

فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز که بین مردم حاضر شده بود، گفت: حرکتی که مسئولین در خصوص بازداشت این فرد انجام دادند بخاطر شما بوده و بر اساس تجربیاتی که از نمونه هایی همچون "پدیده" داشتیم، تصمیم به بازداشت این فرد گرفته شد.

وی افزود: دستگاه قضایی در راستای حمایت از حقوق مردم حکم بازداشت این فرد را صادر کرده است. وی گفت: خیلی از مردم تمام دارایی خود را فروخته و در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند و باید جلوی سوء استفاده احتمالی را می‌گرفتیم.

رنجبر اظهار کرد: این فرد هم اکنون تحویل مراجع قضایی است و جای نگرانی وجود ندارد. باید مشخص شود پول هایی که از مردم جمع کرده را کجا سرمایه گذاری کرده است.

فرماندار کرمانشاه ادامه داد: با مدیر این شرکت جلسه گذاشتیم و از او خواستیم بازپرداخت پول های مردم را ضمانت کند که قول داد ظرف سه روز تضامین محکمی برای این کار بیاورد و چنانچه مطمئن شویم ضمانت های قابل قبولی دارد و می تواند از عهده کار برآید، امکان ادامه کارش فراهم خواهد شد.

فردی نیز که خود را از کارکنان این شرکت معرفی کرد، گفت: این شرکت در کل کشور با فعالیت در زمینه تولید و فروش و صادرات فرش، هزاران نفر شغل ایجاد کرده و نمی دانیم تکلیف ما چه می‌شود.

مردم از پلیس تشکر کردند

پس از صحبت مسئولین، حاضرین با شعار "نیروی انتظامی، تشکر، تشکر" از این اقدام مسئولین قضایی، امنیتی و انتظامی استان قدردانی کردند.

نزدیک 23 هزار نفر در مکتب "گلیم و گبه" سرمایه گذاری کرده بودند

به گفته دادستان کرمانشاه تعداد افرادی که در مکتب گلیم و گبه کرمانشاه که مدیر آن شب گدشته بازداشت شد، سرمایه گذاری کرده‌اند، بین 22 تا 23 هزار نفر است.

مجتبی ملکی در گفت و گو با سیمای مرکز استان، اظهار کرد: فرد بازداشت شده با پرداخت سودهای کلان و واهی، به نوعی عملیات بانکی را بصورت غیرمجاز انجام می‌داد که این کار جرم است و چون در سطح وسیعی انجام گرفته نوعی اخلال در نظام اقتصادی بوده است.

ملکی گفت: حدود 22 تا 23 هزار نفر پول هایشان را به این فرد سپرده بودند که هیچ مدرک خاصی ندارند و تنها یک تعهد محضری و سفته بدون پشتوانه دارند.

وی افزود: فعلا هیچ توزیع پول و مالی به شخص یا اشخاصی نداریم و در حال شناسایی اموال فرد بازداشت شده هستیم.

وی اظهار کرد: این فرد بخشی از پول مردم را به ارز تبدیل کرده و بخشی از آن را به کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کرده بود. مقادیر دیگری از این اموال نیز به ارزش حدود یک میلیارد تومان برای خروج از کشور به ارز تبدیل شده که آنها را کشف کردیم. حدود دو میلیارد تومان دیگر را نیز در محل کار و انبارها کشف کردیم.

دادستان کرمانشاه گفت: این فرد خارج از مقوله گلیم و گبه، به فعالیت هایی نظیر خرید سنگ های قیمتی، خرید اسب و ... می پرداخته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 94 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi