تبلیغات

خبرگزاری ها

خیانت و روابط فرا زناشویی اولین عامل طلاق در کرمانشاه است

استان پنجم - مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه نباید از طلاق در شهرستان‌های استان غافل شویم، عنوان کرد: در برخی از شهرها مانند پاوه، روانسر، گیلانغرب و ... آمار طلاق نسبت به جمعیتشان بالا است.

وی ادامه داد: حدود 85 درصد طلاق‌ها توافقی هستند و دلیل عمده آنها نیز ابتدا خیانت و روابط فرازناشویی و سپس اعتیاد و مسائل و مشکلات ناشی از آن است.

به گفته این کارشناس، سندرم "آشیانه خالی" یا طلاق عاطفی نیز بسیار کمتر شده چون این حالت زمانی رخ می‌دهد که زوجین بودن در کنار یکدیگر را تحمل کنند، اما امروز زوجین به جای تحمل، طلاق توافقی را انتخاب می‌کنند.

مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه بهزیستی را یک دستگاه متخصص در حوزه طلاق دانست که از مرحله مشاوره پیش از ازدواج تا حمایت و آموزش پس از طلاق را بر عهده دارد و با مداخلات تخصصی در زمینه کاهش طلاق گام بر می‌دارد.

سلطانی با بیان اینکه حدود 30 مشاور و کارشناس بهزیستی در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، هرسین و سنقر در دادگستری مستقر هستند، یادآوری کرد: این آمادگی را داریم که در همه 14 شهرستان کارشناسان مستقر کنیم، اما نیازمند بودجه برای جذب نیرو هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه قضایی از پرونده‌های طلاق برداشته شود و زوجین در شرایطی امن به مشاوره و حتی گرفتن حضانت فرزندان بپردازند، تاکید کرد: متاسفانه مردم هنوز دادگستری را مرجع نهایی برای حل مشکلات خانوادگی می‌دانند.

مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که یک "کلینیک ارتقا سلامت خانواده" در کنار دادگستری‌ها ایجاد شود.

سلطانی به سایر خدماتی که بهزیستی برای کمک به کاهش طلاق انجام داده نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته 22 هزار و 352 نفر از سوی بهزیستی آموزش‌های پیش از اردواج دریافت کردند و به 65 هزار و 840 نفر آموزش مهارت‌های زندگی ارائه کردیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که به مراکز کاهش طلاق مراجعه می‌کنند نیازمند مشاوره در مراحل بعدی هستند، تاکید کرد: از سال 93 تاکنون سالانه 300 میلیون ریال یارانه به این منظور درنظر گرفته می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi