تبلیغات

خبرگزاری ها

عدم حضور احمدی نژاد ممکن است کار اجماع در جریان اصلاح طلب را سخت تر کند

استان پنجم - حسنعلی مهدوی چشمه گچی اظهار داشت: تدبیر اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر نهی آقای احمدی نژاد از شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری خطر بزرگی را از بیخ گوش کشور دور کرد و همه ما سپاسگذار رهبر فرزانه انقلاب هستیم .

وی خاطرنشان ساخت : همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند ورود این شخص به عرصه انتخابات قطب بندی ها و التهابهایی را بوجود می آورد و کشور را مثل سالهای دهه هشتاد دچار بحران و چالش های فراوان می کرد .

وی اظهار داشت : البته ما اصلاح طلبان خوشحال بودیم که آقای احمدی نژاد در عرصه حضور می داشت و مردم بیدار ایران یکبار برای همیشه تکلیف وی و همفکرانش را در پای صندوقهای اخذ رای تعیین می کردند و وزن سیاسی وی بیشتر مشخص می شد.هرچند در انتخابات سال 92 با نه بزرگی که به آقای جلیلی گفتند نشان دادند که طرفدار افکار احمدی نژادی نیستند.

وی یادآور شد: البته اگر احمدی نژاد در انتخابات حضور می داشت برای اصولگرایان بخصوص طیف معتدل و سنتی آنها هم خوب بود زیرا در انتخابات آینده تابوی احمدی نژاد برای جریان اصولگرا نیز برای همیشه می شکست و هراس از وی از بین می رفت اما اکنون باید تا چهارسال دیگر یعنی سال 1400 دوباره شبه ترس از وی روی سرشان باشد.

دبیرکل حزب توسعه کرمانشاه اضافه کرد: اکنون راه برای اجماع اصولگرایان بر روی یک کاندیدای واحد کاملا فراهم شده است زیرا آنان برای شکست دادن یک رقیب مشترک بنام روحانی مجبورند همه طیف های آنان از رادیکالهایی مثل جبهه پایداری تا سنتی هایی مثل جامعه اسلامی مهندسین و حزب موتلفه با هم متحد شوند اما اگر احمدی نژاد در عرصه می ماند این اجماع بوجود نمی آمد.

وی پیش بینی کرد: با این وجود حتی اگر تمام اصولگرایان نیز روی کاندیدای مشترکی اجماع کنند نمی توانند در مقابل آقای روحانی عرض اندام کنند و پیروز آینده انتخابات ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی است .

وی همچنین تصریح کرد: البته عدم حضور آقای احمدی نژاد در انتخابات ممکن است کار اجماع در درون جریان اصلاح طلب را کمی سخت تر کند زیرا رقیب مشترک ( احمدی نژاد) دیگر وجود ندارد که اصلاح طلبان از ترس پیروزی وی حتما روی یک کاندیدا مثل آقای روحانی اجماع کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi