تبلیغات

خبرگزاری ها

آوارگی مردم قصرشیرین و سومار و نفت شهر و ... نشان از نداشتن آمادگی ایران در جریان جنگ تحمیلی دارد

استان پنجم - سردار محمدنظر عظیمی در نشست دفاع مقدس و نقش آن در اقتدار و امنیت کشور که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر اینکه حادثه جنگ تحمیلی و دفاع مقدس یکی از حوادث بسیار بزرگ کشور و از توطئه‌هایی است که دشمنان اسلام و انقلاب در مقطعی حساس از تاریخ به کشور تحمیل کردند، گفت: اگر بصیرت، پایمردی ایستادگی و حضور پررنگ و همه جانبه ملت بزرگ ایران نبود، قطعا در این حادثه بزرگ شرایط‌مان طور دیگری رقم می‌خورد.

عظیمی امنیت، عزت و اقتدار کنونی کشور را مدیون فداکاری و از خودگذشتگی ملت ایران در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: باید از ظرفیت بزرگ دفاع مقدس حداکثر بهره برداری را کرده و برای انتقال واقعیت‌های آن به نسل جدید و آیندگان برنامه‌ریزی کرد.

عظیمی در ادامه با اشاره به اینکه شورای امنیت و سازمان ملل عراق را آغازگر جنگ معرفی کرده‌اند، اما تلاش می‌شود تا این موضوع رد شود، گفت: کسانی که علیه ملت ایران توطئه‌هایی را ترتیب می‌دادند نه علاقمند بودند و نه علاقمند هستند تا واقعیت‌ها را بپذیرند که چه کسی در جریان جنگ هشت ساله علیه ایران مقصر بوده است.

وی در ادامه یکی از خواسته‌های به‌حق ملت ایران را شناسایی متجاوزین در جریان جنگ تحمیلی عنوان کرد و با بیان اینکه ایران اسلامی در شروع جنگ تحمیلی هیچ نقشی نداشت و تنها به دفاع از کیان خود پرداخت، گفت: مرزداران استان کرمانشاه مستقیما در جریان جنگ تحمیلی و اتفاقات رخ داده در آن بوده‌اند و اگر ایران اسلامی در آغاز این جنگ نقشی می‌داشت به طور قطع این مرزنشینان واقعیت‌ها را سینه‌به سینه‌ منعکس می‌کردند.

عظیمی گفت: آوارگی مردم قصرشیرین و سومار و نفت شهر و ... نشان از نداشتن آمادگی ایران در جریان جنگ تحمیلی دارد. عظیمی در ادامه به بیان چرایی نامگذاری جنگ تحمیلی به عنوان دفاع مقدس پرداخت و افزود: مردم ایران اسلامی به این نامگذاری اشراف کامل دارند و همه آنها بر این واقعیت صحه خواهند گذاشت که این جنگ در مقابله با اعتقادات و پایبندی با ارزش‌ها بوده است و از این حیث با افتخار می‌توان نام دفاع مقدس را بر جنگ تحمیل شده از سوی رژیم بعث عراق علیه ایران اسلامی نهاد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه امروز نیز توطئه‌ها علیه ایران اسلامی ادامه دارد، گفت: هرچند ممکن است شکل این توطئه‌ها تغییر کرده باشد، اما همچنان شاهد توطئه‌های گاه و بیگاه دشمنان برای ضربه زدن به این مرز و بوم هستیم.

عظیمی در ادامه در بیان چرایی تمام نشدن جنگ بعد از فتح خرمشهر گفت: شاید پاسخ دادن به موضوعات و پرسش‌های ریاضی تنها یک جواب به همراه داشته باشد، اما این امر در مورد مباحث نظامی به هیچ عنوان صادق نخواهد بود، چرا که در این خصوص می‌تواند پاسخهای صحیح زیادی وجود داشته باشد و لذا در بیان اینکه چرا جنگ تحمیلی بعد از فتح خرمشهر خاتمه پیدا نکرد می‌توان گفت که جمع‌بندی‌های نظامی صورت گرفته در آن مقطع خاص پایان جنگ را به دنبال نداشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi