تبلیغات

خبرگزاری ها

امسال حتی یکبار هم جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمانشاه برگزار نشده است

استان پنجم - مشاور فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: امسال حتی یکبار هم ستاد ساماندهی امور جوانان استان برگزار نشده، بنابراین هیچ آماری از مباحث مربوط به جوانان همچون ازدواج و وام ازدواج در دست نداریم.

مسعود صادقی با بیان اینکه مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان می‌تواند راهگشای مشکلات حوزه جوانان باشد، اظهار کرد: بیش از یکسال است جلسه این ستاد در استان برگزار نشده و تا زمانی که این ستاد برگزار نشود، هیچ کدام از دستگاه ها و سازمانها عضو آن پاسخگوی مسائل و مشکلات جوانان نخواهند بود.

صادقی تصریح کرد: به عنوان مثال ما هیچ آماری از تعداد زوجین در صف دریافت وام ازدواج و یا تعداد وام های ازدواج پرداخت شده از سوی بانکهای استان نداریم و دلیل آن هم این است که جلسه این ستاد برگزار نشده که دست اندرکاران این امر مجبور به پاسخگویی شوند.

مشاور فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: گرچه آمار دقیقی از پرداخت وام ازدواج در استان در دست نیست، اما می توان حدس زد که هزاران زوج کرمانشاهی در صف دریافت وام ازدواج هستند و بانکها هم چندان میل و رغبتی برای پرداخت این وام ندارند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش وام ازدواج به 10 میلیون تومان مزیدی بر علت عدم تمایل بانکها به پرداخت شده است، چراکه می گویند منابعمان محدود است و چندان تمایلی هم به پرداخت چنین وام‌هایی ندارند.

صادقی افزود: گویا اخیرا بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانکهای عامل ارسال کرده و طبق فرمولی از آنها خواسته به صورت هفتگی به تعدادی از متقاضیان دریافت وام ازدواج پرداخت کنند.

این مقام مسئول در اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه همچنین در خصوص تاثیر وام ازدواج بر تسهیل این امر اظهارکرد: واقعیت آن است که در وضعیت فعلی این وام ها نمی توانند دردی از مشکلات جوانان در شرف ازدواج دوا کنند، چرا که عملا یا وامی پرداخت نمی شود و یا بسیار دیر هنگام پرداخت صورت می گیرد که دیگر چندان به کار جوانان نمی‌آید.

وی خاطرنشان کرد: وام ازدواج اگر سه برابر هم شود در شهری همچون تهران تنها کفاف رزرو سالن جشن ازدواج را می‌دهد. صادقی با بیان اینکه این شرایط در شهرستانها قدری متفاوت است، گفت: برآوردها نشان می‌دهد که هزینه برگزاری یک ازدواج در شهرستانها بین 30 تا 50 میلیون تومان است که اگر وام ازدواج برای زوجین را 20 میلیون در نظر بگیریم، یک سوم تا نیمی از مخارج ازدواج را پوشش می‌دهد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi