تبلیغات

خبرگزاری ها

شیعه هیچ وقت تسلیم زر و زور نخواهد شد

استان پنجم - حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سرویس دین و اندیشه شبکه اطلاع رسانی مرصاد با تسلیت شهادت نهمین امام شیعیان(ع) به بیان برخی ابعاد اخلاقی، سیاسی و اجتماعی این امام همام پرداخت و اظهار داشت: در هیچ جا مشاهده نمی شود که امام جواد (ع)حتی نسبت به مخالفین اساعه ادب کرده باشد، برخورد آن امام با همه زیبا و قابل ستایش بوده است.

وی با اشاره به مناظره امام جواد(ع) با یحیی بن اکثم گفت: امام جواد (ع) در تمام مناظرات توانست بر حریفان خود غلبه کند اما با توجه به سن کمی که داشت هیچ گاه غرور علمی بر او غلبه نکرد. حسینی کیا با اشاره به ازدواج امام جواد(ع) این موضوع را یکی از ابعاد مهم زندگی امام جواد(ع) دانست، گفت: اگر امروز جوانان ما از این امام همام درس تحمل بیاموزند آمار طلاق بخاطر اختلاف سلیقه یا اختلاف دیدگاه آنقدر بالا نمی رود.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی به اقدامات موثر سیاسی امام جواد(ع) اشاره و خاطر نشان کرد: امام جواد(ع) هیچ وقت با ظالمان جور کنار نیامد و دست از مبارزه نکشید و در مقابل آنها ایستاد و مقابله کرد، امروز هم نباید هیچگاه نسبت به ظلم چه در اجتماع و چه در عرصه بین الملل کوتاه آمد چرا که کوتاه آمدن در مقابل ظلم یعنی پذیرش ذلت.

وی افزود: امام حسین (ع) در کربلا فرمود" هیهات من الذله" یعنی شیعه هیچ وقت تسلیم زر و زور نخواهد شد.

وی با اشاره به روایتی از امام جواد(ع) یادآور شد: بالاترین ثروت اتکال به خداست اگر کسی چنین کند می تواند پله های ترقی را بپیماید، و خدایی که یوسف را از ته چاه درآورد و جمهوری اسلامی را در جنگ تحمیلی در مقابل دشمنان پیروز کرد می تواند ما را از مشکلات برهاند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi