تبلیغات

خبرگزاری ها

آغاز تبلیغات نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس از دوم اردیبهشت ماه

استان پنجم - رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تخلف‌های تبلیغاتی نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس دهم در فضای مجازی پیگیری و رسیدگی می‌شود. به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی در نشستی با خبرنگاران استان اردبیل بیان کرد: تبلیغات در فضای مجازی برای نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس دهم هیچ استثنایی ندارد و هر موردی که در فضای عادی جرم باشد، در فضای مجازی نیز جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: افراد می‌توانند در برابر تهمت، شایعه پراکنی و هرگونه عملی که منجر به تضییع حق شود شکایت کنند و موضوع خارج از نوبت در شعبه‌های ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی توسط دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود.

وی اضافه کرد: مهلت قانونی تبلیغات نامزدها برای انتخابات دور دوم مجلس دهم شورای اسلامی از دوم اردیبهشت ماه آغاز شده و هشت صبح روز نهم اردیبهشت پایان می‌یابد. مقیمی گفت: هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح و رسانه‌هایی که با پول بیت‌المال اداره می‌شوند حق حضور، تبلیغات و دخالت در انتخابات راندارند و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: 136 نامزد از 55 حوزه انتخابیه برای کسب 68 کرسی در دور دوم انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی روز دهم اردیبهشت ماه رقابت خواهند کرد. معاون سیاسی وزیر کشور افزود: 15 هزار و 800 شعبه رأی‌گیری در 21 استان دایر می‌شود و تعرفه‌ها و سایر امکانات مورد نیاز برای برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی تدارک دیده شده است.

وی عنوان کرد: افرادی که پیشتر رأی ندادند می‌توانند از حوزه مورد نظر خود در انتخابات شرکت کنند ولی افرادی که در یک حوزه در دور اول انتخابات رأی داده‌اند، باید در همان حوزه رأی خود را به صندوق بریزند.

وی گفت: دولت و وزارت کشور تنها مجری انتخابات است و دخالتی در رد صلاحیت‌ها نداشته و ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi