تبلیغات

خبرگزاری ها

استانداران چقدر حقوق می‌گیرند؟

استان پنجم - عضو سابق شورای حقوق و دستمزد در خصوص چرایی عدم برخورد قاطع با مدیرانی که حقوق‌های نجومی در فیش حقوقی آن‌ها دیده می‌شود از سوی دولت‌مردان گفت: «رطب خورده کی منع رطب کند؟» اکثر وزرای ما بیش از آنچه که باید حقوق بگیرند می‌گیرند، استانداران هم همین طور، حقوق استانداران باید حداکثر ۴میلیون و ۵۰۰هزار تومان باشد ولی اکثر استانداران ما بالای ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

ثروتی با بیان اینکه مافیای زیادی پشت‌پرده انتصابات مدیران وجود دارد عنوان کرد: یک وزیر در کشور ما جرات آن را ندارد که یک مدیر متخلف را برکنار کند، چرا که فشار زیادی از سوی باند‌ها، جریان‌ها و گروه‌هایی که عامل انتصاب آن مدیر هستند به وی وارد می‌شود.

در طول سال‌های گذشته سود تغییر کاربری تنها در جیب عده‌ای اندک رفته است

استان پنجم - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری جزئیات طرح حفاظت از اراضی کشاورزی ایران، گفت: در حال حاضر کشاورزانی که ده‌ها سال مشغول به فعالیت هستند اجازه ساخت یک کلبه کوچک در کنار زمین کشاورزی خود را ندارند اما از طرف دیگر بیم زمین‌خواری اراضی مرغوب وجود دارد همان بلایی که بر سر نوار ساحلی مازندران و لواسانات آمد.

مصری از هرج و مرج در تغییر کاربری‌ها خبر داد و گفت: در طول سال‌های گذشته سود تغییر کاربری تنها در جیب عده‌ای اندک رفته بنابراین در طرح حفاظت از اراضی کشاورزی ایران باید همه جوانب سنجیده شده و از تصمیمات عجولانه جلوگیری شود.

وی با یادآوری انتقادات 142 استاد دانشگاه مبنی بر اینکه در طرح حفظ کاربری اراضی اجازه داده شده تا تمامی اراضی ملی که تا پیش از سال ۷۴ به صورت غیرقانونی تصرف شده همچنان در تصرف متخلفان باقی بماند، گفت: انتقاد این اساتید به طرح وارد است، در واقع تاکید بر درج تاریخ مشخص در این طرح باید با دلیل و منطق صورت گیرد، قانون اگر بخواهد زمین‌خواری در مقطع مشخصی را نادیده بگیرد خواسته یا ناخواسته امکان افزایش پدیده زمین خواری را افزایش می‌دهد.

ایران 11 هزار قانون در کشور دارد

استان پنجم- الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور با حضور در جمع منتخبین سراسر کشور در عصر امروز در مجلس قدیم گفت: در قرن هجدهم بود که مجالس قوانین را ایجاد کردند و اکنون پس از گذشت 100 سال از مجلس داری کشورمان ایران 11 هزار قانون در کشور دارد این در حالی است که اروپا با داشتن 200 سال مجلس تنها 2800 عنوان قانون دارد.

وی ادامه داد: مخاطب قوانین عامه مردم هستند و عامه مردم در اجرای قانون با این همه قوانین متضاد در اجرا با مشکل مواجه شدند و حتی قوه مجریه نیز در اجرا با مشکلات بسیاری مواجه است و قضات نیز در صدور احکام دچار سردرگمی هستند.

امین زاده بیان داشت: صلاحیت مراجع قانونی باید مشخص شود که چه مراجعی می توانند قوانین را تصویب کنند و باید تولید قوانین در کشور کاهش یابد چرا که ایجاد قانون راه حل آخر است نه اولین راه و برای انجام عمل و برخی از کارها می توان با بخش نامه آئین نامه جلوی ایجاد قانون را گرفت.

کلاه برداری رسمی از مردم

استان پنجم - شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که کالایی را در فروشگاه‌ها و هایپرها، ارزان‌تر از قیمتی که بر روی آن درج شده خریداری کرده باشید؛ به ویژه این روزها که هایپرها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوچک و بزرگ با شعب متعدد در سطح شهر فعالیت می‌کنند. اما ماجرا از چه قرار است؟.

آیا این فروشگاه‌ها و هایپرها برای جذب مشتری حاضر به تحمل ضرر هستند و کالایی را که بر روی آن قیمت مصرف کننده سه هزار تومان درج شده را دو هزار تومان می‌فروشند یا پشت پرده مسائل دیگری وجود دارد؟.

این دقیقاً همان موضوعی است که محمد محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از آن پرده بر می‌دارد و به نوعی جریان پشت پرده را افشا می‌کند تا مردم با قیمت‌های مصرف کننده غیر واقعی بر روی کالاها و ترفند‌های ناجوانمردانه کارخانه‌ها و تولید‌کننده‌ها برای جذب مشتری آشنا شوند.

او می‌گوید: در کشور ما بنا بر این است که بر روی کالاها و محصولات، قیمت درج شود و هر کالایی باید قیمت داشته باشد و این مسئله یک الزام قانونی است. بر این اساس، تمام فروشنده‌ها باید قیمت کالاها و محصولات خود را درج کنند و به نوعی برچسب قیمت بر روی کالاها الزامی است اما برخی جاها مانند کفش فروشی‌ها، برچسب قیمت نمی‌زنند که تخلف است.

آغاز تبلیغات نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس از دوم اردیبهشت ماه

استان پنجم - رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تخلف‌های تبلیغاتی نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس دهم در فضای مجازی پیگیری و رسیدگی می‌شود. به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی در نشستی با خبرنگاران استان اردبیل بیان کرد: تبلیغات در فضای مجازی برای نامزدهای دور دوم انتخابات مجلس دهم هیچ استثنایی ندارد و هر موردی که در فضای عادی جرم باشد، در فضای مجازی نیز جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: افراد می‌توانند در برابر تهمت، شایعه پراکنی و هرگونه عملی که منجر به تضییع حق شود شکایت کنند و موضوع خارج از نوبت در شعبه‌های ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی توسط دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود.

نکات جالب به جا مانده از انتخابات

استان پنجم - انتخابات امسال از حیث شکست لیست ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه تهران و توفیق همین ائتلاف در عمده استان‌ها و شهرستان دارای نکات جالبی بود که در ابعاد مختلف قابل‌تحلیل است.

ورود مرتضی افتخاری نماینده منتخب مردم شفت و فومن با تنها ۸۱ رأی اختلاف به مجلس از دیگر نکات جالب این دوره از انتخابات بود که البته اختلاف ناچیز آرای منتخبان و افراد قرارگرفته در رتبه‌های بعدی در برخی دیگر از حوزه‌های انتخابیه نیز تکرار شد. در استان زنجان نیز برای نخستین بار در انتخابات هفتم اسفندماه تنها تکلیف یک کرسی مجلس مشخص شد و چهار نماینده دیگر برای انتخاب باید چشم به دور دوم بدوزند.

در استان ایلام انتخاب همه نمایندگان استان به دور دوم موکول شد. در خراسان جنوبی همه کاندیداهای راه یافته به مجلس اصولگرا بوده و در مقابل قزوینی ها همه نمایندگان خود را از میان اصلاح طلبان انتخاب کردند.

مردم در انتخابات درست عکس خواست دشمن عمل کنند

استان پنجم - حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از ملت بزرگ ایران به دلیل خلق حماسه پرشکوه ۲۲ بهمن امسال، آن را نشانه عزم راسخ و ایستادگی و بیداری مردم دانستند و با تأکید بر اینکه انتخابات ۷ اسفند نیز مظهر بیداری ملت و دفاع از نظام و استقلال و عزت ملی است، گفتند: مردم با حضور همه جانبه و آگاهانه و همراه با بصیرت و دانایی در انتخابات، درست عکس خواست دشمن عمل کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که در آستانه سالروز قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، ضمن تجلیل از ایمان عمیق، بیداری، نشاط و ایستادگی مردم آذربایجان در مقاطع مهم و سرنوشت ساز تاریخ کشور بویژه در دوران انقلاب اسلامی، بر لزوم زنده نگه داشتن روزهای تاریخی انقلاب تأکید کردند و با اشاره به ۲۲ بهمن به عنوان یکی از این روزهای بسیار مهم افزودند: براساس گزارش های مستند از مراکز معتبر، حضور مردم در حماسه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور، نسبت به سال گذشته، به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.

لیست انتخاباتی حامیان دولت از اصلاح‌طلبان جدا شد

استان پنجم - غلامعلی دهقان در خصوص ارائه لیست انتخابات این حزب در انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لیست حزب اعتدال و توسعه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تا اواسط هفته آینده نهایی خواهد شد.

وی افزود: اعتدال و توسعه جمعی از شایستگان اعتدالی را فراتر از جناح خاصی به مردم معرفی می کند. دهقان لیست این حزب را فراجناحی دانست و افزود: لیست حزب اعتدال و توسعه با لیست سایر جناح ها یکسان نیست اما با لیست جبهه اصلاحات و معتدلین اصولگرا هم‌پوشانی دارد .

وی به فعالیت کمیته تعیین نامزد ها حزب متبوعش اشاره کرد و گفت: گزینه های زیادی از چهره های شاخص جناح ها و همچنین مستقلین و افراد گمنام و ناشناس به ما مراجعه کرده اند که حزب در حال بررسی است. دهقان خاطر نشان کرد: این مراجعات به علت اعتبار نام «حزب اعتدال و توسعه» است .

ورود چهره های گمنام به مجلس به نفع کشور نیست

استان پنجم - نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی می گوید که با ورود افراد ناشناخته و امتحان پس نداده به مناصب اجرایی و حاکمیتی مخالف است. مسعود پزشکیان در مورد پیش بینی اش از ترکیب مجلس دهم گفت: در حال حاضر و با توجه به نتایج رد صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان و اینکه تعداد زیادی از اصلاح طلبان نتوانستند تائید صلاحیت بگیرند، بنابراین ترکیب مجلس دهم نمی تواند تفاوت زیادی با آنچه الان هست، داشته باشد.

وی در خصوص احتمال ورود چهره های گمنام ، ناشناخته و سیاسی به مجلس دهم خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که با توجه به رد صلاحیت ها، افراد شناخته نشده به مجلس راه پیدا کنند که این اتفاق خوبی نبوده و به نفع مجلس هم نیست. کسی که هیچ تجربه ای نداشته بالطبع اشتباهی هم مرتکب نشده است. افرادی که کار می کنند، نظر می دهند و عمل می کنند در دنیا در بالاترین سطوح سیاست گذاری و مدیریتی مرتکب اشتباه می شوند تا تجربه کسب کنند اما این اشتباه را به عنوان جرم تلقی نمی کنند چراکه ذات عمل این گونه است که گاهی از انسان اشتباه و خطایی سر بزند.

اطلاعیه جدید هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس

استان پنجم - هیئت مرکزی نظارت بر دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیت داوطلبی آنها در مرحله قبلی مورد تأیید قرار گرفته و بر اساس نظر شورای نگهبان صلاحیت آنها رد شده است، می‌توانند شکایت خود را تحویل دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 58 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi