تبلیغات

خبرگزاری ها

به بهانه انتصاب مدير كل غير بومي امور اقتصادي و دارايي استان / انتصابي با طعم جنجال !

به قلم فريبرز نجفي مهر

استان پنجم - چند روزیست که انتصاب يك فرد غير بومي بعنوان مدير كل امور اقتصادي و دارايي استان ؛ بسياري از نخبگان استان و نيز مجمع نمايندگان را به واكنش جدي واداشته و سبب بروز اعتراضات زيادي در شبكه هاي اجتماعي گرديده است .

سيد قاسم جاسمي كه اينك سخنگويي مجمع نمايندگان استان را بر عهده دارد ؛ با انتقاد شديد از ادامه روند چنين انتصاباتي در استان ؛ انتصاب این مدیر را توهين به مردم كرمانشاه دانست و اعلام كرد كه نمايندگان كرمانشاه ؛ وزير اقتصاد را به مجلس خواهند كشاند و او را استيضاح خواهند كرد .

با اينكه سرازير شدن مديران غيربومي به اين استان ؛ از قبل ؛ حساسيت هاي فراواني را در ميان جامعه برانگيخته بود ؛ انتظار اين بود در شرايط كنوني كه دولت تدبير و اميد براي ادامه كارش نياز به آرامش و آسايش دارد ؛ استاندار كرمانشاه به هيچ عنوان اجازه اين انتصاب را نمي داد و حتي اگر وزارتخانه نيز اصراري بر اين قضيه مي داشت ؛ او مي بايد با تشريح واقعيت هاي استان ما و دلخوري هاي مردم از بي اعتنايي به نيروهاي كارآمد بومي ؛ وزير اقتصاد را از صدور حكم اين فرد غيربومي برحذر مي داشت چرا که هیچ ضرورتي ندارد به خاطر اين موضوعات ؛ دولت را با چالش مواجه نماييم و براي يك وزارتخانه حساس و حياتي ؛ حاشيه ايجاد كنيم .

البته منظور نگارنده از نگارش اين سطور ؛ بحث درباره كارآمدي يا ناتواني مدير تازه منصوب شده نمي باشد چون ايشان هنوز كاري انجام نداده كه او را به قضاوت و داوري بنشينيم اما بحث اصلي اين است که اگر در اين استان پهناور ( كه مهد علم و فرهنگ و تاريخ می باشد ) ؛ فردي توانمند وجود نداشت كه بتواند اين سازمان را اداره كند ؛ آنگاه مديريت محترم استان و اطرافيانش مي توانستند توجيهي براي آوردن يك مدير غيربومي ديگر از ساير استان ها داشته باشند .

اما اينك يك سوال مهم در ذهن مردم كرمانشاه حك شده است و آن اينكه واقعا در همين سازمان عريض و طويل امور اقتصادي و دارايي كرمانشاه ؛ هيچكس نمي توانست بر جاي جهانبخش كهريزي تكيه زند و اين حوزه را مديريت نمايد ؟ آيا هيچكس نبود كه با لايه هاي اقتصادي و واقعيت هاي جامعه كرمانشاه آشنا باشد و ماهها وقت نخواهد كه فرهنگ كار و انديشه هاي اقتصادي مردم اين ديار را بشناسد ؟

آيا غيربومي ها بيش از مردان و زنان اين مرز و بوم ؛ براي مشكلات و بحران هاي وحشتناكي همچون بيكاري در اين استان ؛ دل مي سوزانند ؟

آيا مشاورين بومي استاندار ؛ عواقب ادامه روند ورود مديران غيربومي را به دكتر رازاني يادآور شده اند و تلاشي براي انجام نشدن اين اتفاق ؛ مصروف كرده اند ؟

البته بايد تاكيد نمود كه منظور تمام علاقمندان به توسعه استان از اصرار بر حضور نيروهاي بومي در چرخه مديريتي اين ديار ؛ فرزندان توانمند ؛ كارآمد و نخبه اين استان مي باشد كه كم هم نيستند نه برخي نيروهاي ناتوان و ضعيف كه سالهاست خود را در دايره مديريتي اين استان جا داده اند و وضعيت كنوني استان ؛ حاصل عملكرد آنان مي باشد !

اي كاش انتقادات منصفانه و محترمانه احزاب ؛ رسانه ها و نخبگان كرمانشاهي در اين خصوص كه بارها و بارها بيان شده است ؛ مورد توجه مديريت استان قرار مي گرفت تا اينك شاهد التهابات اينچنيني در عرصه مديريتي استان نباشيم .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 74 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi