تبلیغات

خبرگزاری ها

اطلاعاتی در خصوص روحیات مدیرتی اسدالله رازانی گزینه معرفی شده به هیئت دولت جهت تصدی استانداری کرمانشاه

استان پنجم - دولت دوم سيد محمد خاتمي کارش را با دکتر اسدالله رازاني در استان کردستان آغاز کرد.

اين دوره مديريتي که از سال 80 آغاز شد با کاهش يافتن فضاي احساسي حاکم بر دوران پس از دوم خرداد 76 همراه بود. مديران سياسي و اجرايي استان که به تبعيت فضاي عمومي حاکم بر کشور خط و مشي کاري خود را طرح‌ريزي کرده بودند، اينک با گذشت چهارسال به تجربه و پختگي سياسي قابل قبولي رسيده بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم ، شخصيت کاريزماتيک دکتر رازاني را بايد دليلي ديگر براي حاکم شدن روح اعتدال در روند توسعه استان کردستان در اوائل دهه 80 دانست.

اگرچه دکتر رازاني را بايد يکي از ديپلمات‌ترين مديران ارشد استان طي ادوار گذشته دانست، اما او به هيچ‌وجه خود را يک مدير سياسي نمي‌دانست.

پس از قطعي‌شدن جابجايي دکتر عبدالله رمضان‌زاده، از نخبگان سياسي استان رايزني‌هاي گسترده‌اي را با مسئولين ارشد کشور براي انتخاب استاندار بومي انجام دادند. مجمع نمايندگان استان به رياست مهندس بهاءالدين ادب و دکتر جلال جلالي‌زاده با ارسال نامه‌اي به حجت‌الاسلام موسوي لاري، وزير کشور وقت، از او خواستند که برهان لهوني يا حسام‌الدين حسامي مديران کل اقتصاد و دارايي و صنايع و معادن استان را به عنوان گزينه اصلي استانداري کردستان در نظر بگيرند.

دکتر رازاني در اولين قدم مجمع نمايندگان استان را خود همراه کرد. در جلسه‌ي چهار ساعته‌اي که با حضور دکتر رازاني، مهندس ادب، دکتر جلالي‌زاده، محمدرضايي و سهرابي برگزار شده يکبار براي هميشه راهکارهاي توسعه‌ي استان و مطالبات اساسي نمايندگان طرح و در خصوص آن اجماع حاصل شد. اولويت اصلي اسدالله رازاني در اين دوره مديريتي توسعه اقتصادي استان مبتني بر جذب سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي بود. دوران عقلانيت سياسي کردستان که با اقدامات ارزشمند اقتصادي و عمراني همراه بود را بايد از ويژگي‌هاي ديگر اين دوره مديريتي دانست.

چينش مديران سياسي و اجرايي استان در اين دوره مديريتي از ويژگي خاصي برخوردار است. رازاني، حتي‌المقدور تلاش کرد که از مديران مورد وثوق دکتر رمضان‌زاده استفاده کند اما هيچ‌گاه شاکله اصلي کار را در جهت‌دهي به مديران از دست نداد. اسدالله درويش اميري، ارسلان ازهاري، دکتر حسيني و مجتبي اسلامي‌زاده مديران ارشدي بودند که در اين دوره مديريتي استان در سطح معاون استاندار به‌کارگيري شدند.

اما نکته حايز اهميت اين دوره مديريتي استان شکل‌گيري پازل مديريتي با محوريت شخص استاندار بود. در انتخاب فرمانداران، مديران سياسي و مديريت‌هاي اجرايي، علي‌رغم اينکه دکتر رازاني به ارزيابي، جهت‌دهي و کنترل سيستماتيک اعتقاد داشت اما بر عملکرد همه مديران نظارت عالي خود را لحاظ مي‌کرد. در زمينه مسايل اقتصادي، عمراني و تلاش براي جذب سرمايه‌گذار بخش خصوصي، در اين دوره مديريت استان اقدامات ارزنده‌اي انجام شد

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

Fars News Agency

بخش کاربری

اوقات شرعی

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

این پایگاه مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.
logo-samandehi