۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک » نشریات
  • شناسه : 566
  • 07 می 2021 - 10:09
  • ارسال توسط :
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم
رونمایی از میدان فلسطین در کرمانشاه
رونمایی از میدان فلسطین در کرمانشاه
همزمان با روز جهانی قدس؛

رونمایی از میدان فلسطین در کرمانشاه

یکی از میادین اصلی شهر کرمانشاه به نام "فلسطین" نام گذاری شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم  رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: همزمان با روز جهانی قدس، میدان ورودی شهرک پرجمعیت پردیس به نام “فلسطین” مزین و از تابلوی آن با حضور جمعی از مسوولان شهر، رونمایی شد.
.

«مهدی عبدالمالکی» در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران، نامگذاری میدانی به اسم فلسطین در شهر کرمانشاه را با هدف زنده نگه داشتن نام فلسطین دانست و افزود: به فرموده حضرت امام (ره) «فلسطین پاره تن اسلام است» و به همین دلیل این پاره تن اسلام باید همواره مرکز توجه باشد.
وی توضیح داد که باتوجه به اینکه در کلانشهر کرمانشاه میدانی به نام فلسطین وجود نداشت با همکاری اعضای شورای شهر و شهرداری تصمیم به نامگذاری میدانی در یکی از نقاط پرتردد شهر به نام فلسطین کردیم.

او زنده نگه داشتن نام فلسطین را وظیفه همه مسلمانان و مسوولان در ممالک اسلامی دانست و گفت: نباید نام فلسطین و آرمان های ملت مسلمان آن هرگز فراموش شود.

او نامگذاری این میدان را کوچکترین اقدام شهرداری کرمانشاه در راستای زنده نگه داشتن نام فلسطین دانست و اظهار داشت: باید از طریق برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری نام فلسطین را همواره زنده نگه داریم.

عبدالمالکی با بیان اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس در راستای مقابله با شیوع کرونا و برای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع این بیماری در کرمانشاه برگزار نشد، گفت: اما برنامه های جانبی نظیر نام گذاری میدان فلسطین، برگزاری کنگره شعر قدس، ایجاد هشتک “القدس اقرب” در فضای مجازی، تبلیغات گسترده محیطی در سطح شهر، مزین شدن تمام میادین و خیابان ها به ویژه مسیرهای اصلی محل برگزاری هر ساله مراسم راهپیمایی روزجهانی قدس به پرچم فلسطین و برپایی مسابقه مجازی نقاشی با مفاهیم و موضوعات این روز جهانی در کرمانشاه برگزار شد.

وی اضافه کرد: همچنین پرچم فلسطین در ابعاد بزرگ در پارک شیرین به عنوان یکی از نقاط مرتفع شهر کرمانشاه به اهتزاز در آمد، ضمن اینکه همزمان پرچم اسرائیل غاصب نیز به آتش کشیده شد.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان را در خود جای داده است.

شهرداری این کلانشهر در قالب هشت منطقه شهری به شهروندان خدمات ارایه می دهد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*