۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان کرمانشاه » فرهنگی » گفتگو
  • شناسه : 440
  • 30 می 2020 - 22:54
  • 203 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : نسرین یادگاری
  • منبع : استان پنجم
شمع محفل هنر استان خاموش شد
شمع محفل هنر استان خاموش شد

شمع محفل هنر استان خاموش شد

استان پنجم- ابراهیم مرادی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه ضمن ابراز تاسف فراوان از درگذشت استاد عباس بنی عامریان اسطوره تئاتر و خوشنویسی کرمانشاه گفت: شمع محفل هنر استان خاموش شد.

گفتگو: نسرین یادگاری

ابراهیم مرادی به مناسبت درگذشت استاد عباس بنی عامریان از هنرمندان پیشکسوت و گران سنگ  طی گفتگویی با خبرنگار استان پنجم اظهار داشت: استاد بنی عامریان، ستون تئاتر استان کرمانشاه و از  بنیان گزاران هنر نمایشی استان بودند. ایشان از اسطوره های اخلاق بوده و در زمینه هنرخوشنویسی نیز دستی بر آتش داشته و از موسسان انجمن خوشنویسی ایران بودند.

وی افزود: مرحوم بنی عامریان، بسیار جنتلمن بود و به خوبی تئاتر را می شناخت و آثار بسیار زیادی از بزرگان هنر دنیا را در مقام کارگردان روی صحنه بردند. ایشان همچنین نویسنده ای زبر دست و استاد بیان بود. هرجا که اسم بنی عامریان می آید ناخودآگاه طنین صدای زیبایشان در گوشم می پیچد و ایشان به داشتن بیان شیوا شهره بودند.

مرادی خاطرنشان ساخت: بنده افتخار بازی دریکی از کارهای وی بنام “دخمه شیرین ” نوشته قطب الدین صادقی را دارم و خیلی از مسائل و نکات هنری و بازیگری را از ایشان یاد گرفتم. استاد عزیز، شمع محفل هنر استان بودند و منزل ایشان همواره جایی برای دورهمی دوستانه هنرمندان مختلف بود و از کوچ این اسطوره هنری جداً و قلباً متاثر می باشم. اما خرسندم که آخرین کارهایی که ایشان به من محول کرده بودند را توانستم انجام بدهم.

این عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: هنرمندان، مرهم زخم جامعه هستند ‌و می توانند مسئولین  و مردم را با هم آشتی دهند و حرف های آنان را به گوش یکدیگر برسانند. هنرمندان چفت و بست جامعه اند و بویژه هنر تئاترنقشی بی بدیل در این زمینه دارد. جامعه بدون تئاتر مانند زخم سربازیست که هر عفونتی را به خود جذب می کند.

این هنرمند برجسته ی استان با اشاره به دغدغه های حوزه نمایش ابراز داشت: هنرهای نمایشی می توانند با ترویج فرهنگ و رفتارهای درست اجتماعی، تاثیر مستقیم بر مخاطب داشته باشد. متاسفانه ما امروز در زمینه هنرهای نمایشی خیلی ضعیف عمل می کنیم و خبری از کار کردن نیست. چرا که به لحاظ مالی از جوانان و هنرمندان حمایت صورت نمی گیرد.

ابراهیم مرادی تاکید کرد: ما در استان، هنرمندان توانایی را داریم که در جشنواره های مختلف مانند فجر منتخب بوده اند و یا دیپلم افتخار کسب کرده اند، اما متاسفانه مشکل بیمه و اقتصادی دارند و این همیشه دغدغه استاد بنی عامریان بود. صدا و سیما و وزارت ارشاد و تمام مسئولینی که می توانند کاری برای هنرمندان انجام بدهند دست به دست هم دهند و پشتیبان این عزیزان باشند.

مرادی در خاتمه افزود: حرف آخر آنکه این استاد مرحوم دریک کلام یک جنتلمن و استاد بی بدیل در تئاتر بودند که عمر خود را وقف هنرهای نمایشی استان کرمانشاه کردند با آنکه می توانستند در تهران باشند و شرایط بهتری داشته باشند، اما به عشق این شهر و مردم کرمانشاه ماندند و خدمت به مردم دیارش را ترجیح دادند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*