۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » صفحه یک
  • شناسه : 394
  • 26 آوریل 2020 - 0:02
  • 299 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : مسعود دریابار
  • منبع : استان پنجم
عدم رعایت نکات بهداشتی در اپیلاسیون بیماری های پوستی را در پی دارد
عدم رعایت نکات بهداشتی در اپیلاسیون بیماری های پوستی را در پی دارد

عدم رعایت نکات بهداشتی در اپیلاسیون بیماری های پوستی را در پی دارد

استان پنجم - یک متخصص زیبایی، با اشاره به اینکه باید در اپیلاسیون مسائل بهداشتی کاملا رعایت شود، گفت: در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی اپیلاسیون میتواند بیماری هایی همچون زگیل تناسلی یا تبخال را در پی داشته باشد.

دکتر نازنین ارین متخصص زیبایی در گفتگو با خبرنگار استان پنجم گفت: روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن که امروزه برای بسیاری از مردم مهم است وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای این کار میتوان از انواع لیزر ها و شبه لیزر ها استفاده کرد افزود: در راس این لیزر ها لیزر الکساندرای است.

ارین با اشاره به اینکه این لیزر ها رنگ دانه مو را مورد هدف قرار می دهند، تاکید کرد: موهایی که داری رنگ دانه هستن مورد تهاجم قرار می گیرند و مو نیز باید به صورت ترمینال (موی ضخیم) باشد.

این پزشک ادامه داد: موهای ظریف و بلوند و به صورت کرکی هستند با روش لیزر نتیجه مطلوبی حاصل نمی شود.

وی همچین با تاکید بر اینکه اگر کسی چندین بار لیزر کند و نتیجه مطلوبی نگیرد باید بررسی هورمونال انجام شود، اضافه کرد: بهتر است قبل از درمان موهای زائد بهتر است یک پروفایل هرمونی از فرد چک شود.

به گفته ارین، لیزر های الکساندرای جدید ترین روش های روز هستند و روش های ارزان تری نیز وجود دارد مانند روش های دایود لیزر است.

این پزشک، بیان کرد: روش دایود لیزر از روش الکساندرای ضعیف تر است به همین دلیل قیمت پایین تری نیز دارد.

وی، با اشاره به اینکه باید در اپیلاسیون مسائل بهداشتی کاملا رعایت شود، تاکید کرد: در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی اپیلاسیون میتواند بیماری هایی همچون زگیل تناسلی یا تبخال را در پی داشته باشد.

این متخصص با تاکید بر اینکه لیزر باید تحت نظر متخصص انجام شود، اظهار داشت: با افزایش سن برخی از اعضای بدن که مناطق جنسی هستند ممکن است دچار افزایش پیگمان شوند.

وی در ادامه گفت: در افراد جوان به خصوص بانوان ممکن است در زمان بارداری یا شیر دهی برخی از نواحی بدن آن ها تیره شود و حتی ممکن هست که دلیلی بر مقاومت بر انسلین و دیابت تیپ ۲ باشد.

ارین در خصوص درمان این مشکل، افزود: باید بررسی پزشکی شود و برای رفع تیرگی میتوان از انواع لایه بردار ها استفاده کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*