۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » صفحه یک » نشریات
  • شناسه : 325
  • 22 مارس 2020 - 8:32
  • 222 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : باور ملی

اجرای جدی آمایش سرزمینی، شاه ڪلید تحقق جهش تولید در سال ۹۹ خواهد بود

استان پنجم - یڪ ڪارشناس ارشد جغرافیای سیاسی تاڪید ڪرد: آمایش سرزمینی یڪی از ابزار‌ها و اهرم‌های بسیار قدرتمند و تاثیر گذار در جهش تولید به شمار می‌رود و به تبع غفلت از آن، حصول این امر خطیر و تحقق شعار سال ۹۹ را با موانعی جدی روبرو خواهد ڪرد.

مهندس داود امامی، مدیرمسئول نشریه سراسری باور ملی در یادداشتی با اشاره به شعار سال ۹۹ و ضرورت توجه به آن به نقش اجرای طرح آمایش سرزمینی تاڪید ڪرد و نوشت: در طول سالیان اخیر یڪی از تاڪیدات اصلی و عمده مقام معظم رهبری به باید‌ها و نباید‌های اقتصادی ڪشور معطوف شده است و نمونه بارز این امر در نامگذاری شعار سال از سوی معظم له، متجلی شده است.
▫️وی افزود: در سایه طرح‌های آمایش سرزمینی، استعداد‌ها و پتانسیل‌های ڪشور در حوزه‌های متعدد جغرافیایی از حیث منابع زیرزمینی، انسانی، اقلیمی، زراعی و… مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر مبنا و اساس این توانمندی ها، طرح‌های توسعه تعریف، طراحی و اجرایی می‌شود.
▫️مهندس امامی معتقد است: در صورت اجرای علمی و اصولی این سیاست، روند توسعه ڪشور در تمامی ابعاد و بخصوص اقتصادی با سرعت و شتاب هر چه بیشتری همراه می‌شود.
▫️این روزنامه نگار ڪرمانشاهی خاطرنشان ساخت: با در اولویت قرار گرفتن آمایش سرزمینی، از هدر رفت زمان، انرژی و هزینه‌های پِرت جلوگیری می‌شود و با حداقل سرمایه گذاری و هزینه ڪرد، بیشترین نتایج و دستاورد‌ها حاصل خواهد شد.
توجه به آمایش سرزمینی، تسریع ڪننده فرآیند توسعه و جهش تولید خواهد بود.
▫️مهندس امامی در ادامه ابراز داشت: آمایش سرزمینی، تسریع ڪننده فرآیند توسعه اقتصادی است، زیرا با تڪیه بر آن تولید بر پایه استعدادها، توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود پیش می‌رود و این مهم برای ڪشوری پهناور همچون ایران با ویژگی‌های خاص طبیعی، جغرافیایی، اقلیمی، انسانی و منابع زیرزمینی موجود (به عنوان ماده اولیه بسیاری از تولیدات) و همچنین تولیدات زراعی بر پایه و اساس شرایط طبیعی حاڪم بر عرصه ڪشور، بسیار تعیین ڪننده و حائز اهمیت خواهد بود.
▫️وی افزود: در صورت توجه به آمایش سرزمینی، در ارتباط با تمامی استان‌های ڪشور به موازات و به فراخور پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بالقوه موجود در آن، برنامه ریزی در حوزه ی تولید صورت خواهد گرفت و قطعا بی توجهی و غفلت از این موارد، مصداق دور ریختن پول است و باید از آن اجتناب شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*