۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » مقالات
  • شناسه : 261
  • 23 مارس 2020 - 15:09
  • 448 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : فریدون صفری
  • منبع : استان پنجم
چرا ڪره جنوبی؟!
چرا ڪره جنوبی؟!

چرا ڪره جنوبی؟!

️ڪره جنوبی از اولین ڪشورهایی بود ڪه پس از چین گرفتار ڪرونا شد. با توجه به اینڪه در آن زمان هنوز تجربه های خاص در خصوص مقابله با ڪرونا نبود همگان بر این باور بودند ڪه ڪره جنوبی همانند چین در باتلاق ڪرونا گرفتار می شود، در حالی ڪه این چنین نشد.

✍فریدون صفری
▫️ڪره جنوبی از اولین ڪشورهایی بود ڪه پس از چین گرفتار ڪرونا شد. با توجه به اینڪه در آن زمان هنوز تجربه های خاص در خصوص مقابله با ڪرونا نبود همگان بر این باور بودند ڪه ڪره جنوبی همانند چین در باتلاق ڪرونا گرفتار می شود، در حالی ڪه این چنین نشد؛
▫️نخست وزیر ڪره جنوبی در نطقی ڪه از تلویزیون ملی ڪره‌جنوبی پخش می‌شد از شیوع ویروس ڪرونا در ڪره‌جنوبی و وخامت اوضاع صحبت ڪرد و مردم را به همڪاری بیشتر دعوت ڪرد و محتڪران اقلام بهداشتی را به اشد مجازات تهدید نمود.
اولین اقدام دولت ڪره جنوبی این بود ڪه به شرڪت‌های مربوطه مجوز و امڪانات مالی جهت ساخت ڪیت های تشخیص ویروس ڪرونا داده شد تا با ساخت ڪیت ها تمام تلاش خود را صرف شناسایی همه ڪسانی ڪه درگیر ویروس ڪرونا بودند ڪند و بیشتر و زودتر از هر ڪشور دیگری غربالگری را آغاز ڪرد.
▫️نقطه مثبت دولت ڪره جنوبی در مقابله با ڪرونا این بود ڪه اڪیپ‌های بهداشتی آنها خود به درب منازل و تمام نقاط ڪشور ڪره جنوبی می‌رفتند و تست ویروس ڪرونا می‌گرفتند و منتظر نماند ڪه مردم بیمار شوند و به مراڪز بهداشتی مراجعه ڪنند. ڪره جنوبی با این ڪار میزان شیوع جدید را خیلی ڪاهش داد. نڪته مهم ڪره جنوبی، سرعت العمل در برابر ویروس ڪرونا بود.
▫️شفافیت دولت در ڪارهای صورت گرفته باعث درڪ بالای مردم ڪره جنوبی و همڪاری بیشتر آنان شد. در ضمن هر ڪسی ڪه تست ویروس ڪرونا برایش مثبت بود روی موبایلش سیستم جی‌پی‌اس نصب می شد بدون این ڪه هویتش فاش شود. با این ڪار حضورش در همه جاهایی ڪه رفته بود مشخص می‌شد و افراد درگیر ڪنار را نشان می‌داد.
👈حال باید مقایسه ڪرد؛ اقدامات مقامات دولتی ایران را با ڪره جنوبی و دلیل افزایش آمار ابتلا به ڪشور را فهمید.
😳متاسفانه رئیس محترم جمهورمان، صبح روز جمعه از موضوع ویروس ڪرونا اطلاع پیدا ڪردند ڪه خیلی دیر شده بود.
▫️در روزهای اول ڪرونا در ایران هیچ ڪسی از وخامت اوضاع صحبتی نڪردند و مدام از بهبود اوضاع از روز شنبه صحبت می شد.
💥در روزهای اول همانطور گفته شد دولت ڪره جنوبی درگیر ساخت ڪیت تشخیص ویروس ڪرونا جهت غربالگری مردم بود. این در حالی بود ڪه ما درگیر قرنطینه یا عدم قرنطینه مردم بودیم ڪه خوشبختانه بعد از یڪ ماه و اندی روز مقامات دولتی به این نتیجه رسیدند ڪه باید قرنطینه انجام شود؛ این در حالی بود ڪه در همان روزهای اول سردار باقری ریاست محترم ستاد مشترڪ بر لزوم قرنطینه تاڪید ولی ریاست محترم دولت این ڪار را غیرڪارشناسی و مربوط به جنگ جهانی اول می دانست. این عدم شفافیت در برنامه‌های دولت باعث عدم اعتماد مردم به ڪارهای در دست انجام دولت شده بود و بازار شایعات در فضای مجازی را گرم ڪرده بود. ▫️متاسفانه مردم ما تا گرفتار این ویروس نشوند نمی توانند آزمایش تشخیص ڪرونا دهند.
نهایتا” ڪار انجام شده توسط وزارت بهداشت خود اظهاری مردم توسط اپلیڪیشن های موبایل است ڪه متاسفانه این هم با توجه به مشڪلات زیرساخت اینترنت برای همگان قابل دسترسی نمی باشد و با توجه به این مشڪلات نتیجه مطلوبی از این برنامه هم گرفته نمی شود.
▫️بهترین اقدام این بود ڪه در روزهای اول تمام بیماران آلوده به ویروس ڪرونا را شناسایی می ڪردند تا بدین صورت از انتشار آن جلوگیری ڪرد اما ما در روزهای اول از طرف دولت مدام در حال عادی نشان دادن اوضاع بودیم و سعی در نشان دادن آمار پایین ابتلا به ویروس ڪرونا بودیم.
▫️البته اگه نبود از جان گذشتگی ڪادر درمانی ڪشورمان(با توجه به عدم وجود امڪانات پزشڪی جهت ڪادر درمانی) حال اوضاع بسیار وخیم‌تر از این بود.
👈شما مقایسه ڪنید رفتار دولتمندان ما با ڪره جنوبی را؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*