۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » نشریات
  • شناسه : 234
  • 25 آوریل 2019 - 13:48
  • 1014 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایرنا
مرگ تدریجی نشریات کاغذی
مرگ تدریجی نشریات کاغذی

مرگ تدریجی نشریات کاغذی

استان پنجم - هفته نامه آوای کرمانشاه در شماره 1434 روز سه شنبه چهارم اردیبهشت 98 مطلبی را با عنوان «مرگ تدریجی نشریات کاغذی» منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم، در سرمقاله هفته نامه آوای کرمانشاه آمده است: فضای مجازی فرصت فراهم کرد تا بشر بتواند سرعت انتقال اطلاعات را افزایش دهد. در کنار این عرصه‌ای فراهم شد تا انسان‌ها مسیر بسیار کوتاه‌تری برای برقراری ارتباط طی نمایند. در سال‌های اخیر نیز رشد خیره‌کننده شبکه‌های اجتماعی بر سرعت و سهولت این مسیر و دسترسی‌ها افزود. فیس‌بوک، تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و… نمونه‌هایی از این شبکه‌های اجتماعی هستند که به سرعت انتقال اطلاعات و سهولت برقراری ارتباط کمک شایانی نمود.
با این حال، به موازات رشد رسانه‌های دیجیتال و بهبود امکانات شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام شاهد افول گونه‌های کلاسیک رسانه و به طور خاص نشریات کاغذی شده‌ایم. سرعت انتقال اخبار و اطلاعات در کنار قابلیت‌های جانبی مانند فرستادن آنلاین عکس، مطلب و فیلم و از همه مهم‌تر بدون هزینه بودن برخورداری از این منابع خبری و سهولت دسترسی موجب شده که به موازات اقبال به رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی، شاهد افول رسانه‌های کاغذی باشیم.
موضوع در ایران مقداری بغرنج‌تر است. جدای از این بلای عامی که گریبان نشریات کاغذی را گرفته، رسانه‌های ایران با محدودیت در انتقال اخبار و اطلاعات هم مواجه‌اند؛ یعنی آن مطالب، اخبار یا اطلاعاتی که از طریق فضای مجازی منتشر می‌گردد، راهی به نشریات ندارند. در نتیجه مخاطب نیز اقبالی به نشریات کاغذی نشان نمی‌دهد.
به تمام این‌ها افزایش وحشتناک هزینه‌های چاپ نشریات را هم اضافه کنید تا متوجه شوید نشریات کاغذی در ایران چه روزگار سختی می‌گذرانند. روزگاری که با کمال تاسف در آینده نزدیک منجر به مرگ بسیاری نشریات کاغذی در ایران خواهد شد. بدیهی است این مرگ نشریات برای نشریات محلی به ویژه در استان‌هایی مثل کرمانشاه بسیار‌ سریع‌تر خواهد بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*