موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان کرمانشاه » استانی » اقتصادی » صفحه یک » گفتگو
  • شناسه : 1764
  • 07 سپتامبر 2022 - 9:43
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایرنا
برداشت از خودپردازهای کرمانشاه در ایام اربعین به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت
برداشت از خودپردازهای کرمانشاه در ایام اربعین به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت

برداشت از خودپردازهای کرمانشاه در ایام اربعین به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان کرمانشاه از افزایش خودپردازهای ثابت و سیار (سالنی) برای ارایه خدمات به زائرین اربعین و افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازها از ۲ میلیون ریال به پنج میلیون ریال از هشت شهریور تا پنجم مهرماه خبر داد.

«جلال صفری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، استقرار دستگاه‌های سیار بانک‌های استان به تعداد ۱۲ دستگاه، فعال بودن خودپردازهای ثابت از ورودی استان تا مرز خسروی برای ارایه خدمات و پرستاری ۲۴ ساعته از خودپردازهای ثابت، سیار و سالنی در کل استان از دیگر خدماتی است که برای زائرین اربعین در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از فعال شدن شعب ارزی در استان و ارایه خدمت در ساعت اداری و باجه عصر و همچنین روزهای تعطیل (به ازای هر زائر ۱۰۰ دلار با نرخ توافقی) و تامین نقدینگی خودپردازها و تقویت اکیپ‌های پول رسانی و فعال شدن موکب های شبکه بانکی در قصرشیرین و ارایه خدمات فرهنگی و پذیرایی از زائرین خبر داد.

رییس امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه در ادامه گفت: یک دستگاه یخ ساز نیز توسط بانک ملی برای ارایه خدمات به زائرین در قصرشیرین مستقر شده و موکب‌های فرهنگی و درمانی بانک ملی در نجف اشرف هم برای ارایه خدمات پزشکی، درمانی و دارویی به زائرین در نظر گرفته شده است.

صفری در پایان تعداد سناهای ثبت شده تا پایان ۱۴ شهریور را ۱۰۱ هزار و ۵۶۶ رکورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد تا امروز بانک ملی ۵۲ هزار و ۶۰۷ رکورد، بانک تجارت هشت هزار و ۹۳۵ رکورد، بانک صادرات هشت هزار و ۵۱۵ رکورد، بانک سپه ۶ هزار و ۵۶۷ رکورد و بانک ملت ۶ هزار و ۵۳۰ رکورد و همچنین سایر بانک‌ها ۱۸ هزار و ۴۱۲ رکورد داشته اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۴۰ هزار زائر اربعین حسینی از طریق مرز خسروی عازم عراق شده‌اند.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.

در این شهرستان ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا درجه سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت از اوایل دهه ۸۰ ساخته شده تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق، یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشند، این مهم با هدف رونق بخشیدن به شهر و بهره مندی مردم قصرشیرین از مزایای تردد زوار صورت می گرفت.

خسروی یکی از مرزهای مهم و با موقعیت راهبردی کشورمان است که این مرز بین المللی قدیمی‌ترین مرز رسمی کشورمان با عراق برای تردد زائران عتبات عالیات است که در گذشته جزئی از راه ابریشم بوده است.

مرز رسمی خسروی  – منذریه مسیر اصلی جاده کشورمان به سوی بغداد پایتخت کشور عراق است که این جاده در ادامه به کشور سوریه متصل شده و در نهایت به بندر حلب در ساحل دریای مدیترانه متصل می‌شود.

زائرانی که مرز خسروی را برای ورود به عراق انتخاب می کنند پس از عبور از شهرهای دیالی و بغداد به کاظمین سپس کربلا و نجف می رسند. همچنین پیش از زیارت امام حسین(ع)، به امامان مدفون در کاظمین و سامرا عرض ادب می کنند و همین موضوع خسروی را به «مسیر ولایت» ملقب کرده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*