موقعیت شما : صفحه اصلی » استان کرمانشاه » صفحه یک » ورزشی
  • شناسه : 1807
  • 16 اکتبر 2022 - 8:32
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : داود امامی
  • منبع : ایسنا

پارالمپیکی‌های کرمانشاه دغدغه شغل دارند

استان پنجم- رئیس هیات جانبازان و معلولین استان کرمانشاه نداشتن شغل را مهمترین دغدغه ورزشکاران پارالمپیکی کرمانشاه عنوان کرد.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان کرمانشاه نداشتن شغل را مهمترین دغدغه ورزشکاران پارالمپیکی کرمانشاه عنوان کرد.

عزت الله پرنیان امروز(۲۴ مهر) به مناسبت روز ملی پارالمپیک در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به فعالیت حدود ۳۰۰ ورزشکار معلول در سطح استان، اظهار کرد: ورزش جانبازان و معلولین استان از گذشته تاکنون یازده ورزشکار پارالمپیکی داشته که مسلم اکبری، محمد خالوندی، جاسم بخشی، بهنام سهرابی، علی الفت نیا، شهلا بهروزی راد و مهران نکویی مجد از جمله این ورزشکاران هستند.

وی با بیان اینکه ورزش معلولین کرمانشاه طی هشت سال گذشته حدود ۸۰ اعزام به خارج از کشور داشته، گفت: در این اعزام ها حدود ۴۰ ورزشکار جانباز و معلول استان حضور داشته اند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان کرمانشاه والیبال نشسته، وزنه برداری، دوومیدانی، بوچیا، بسکتبال با ویلچر و تیراندازی را از رشته های مورد علاقه و پرمخاطب ورزشکاران معلول در کرمانشاه عنوان کرد.

وی در ادامه به بیان مهمترین دغدغه ها و مشکلات ورزشکاران معلول و جانباز کرمانشاه پرداخت و گفت: اشتغال مهمترین مشکلی است که ورزشکاران ما دغدغه آن را دارند.

پرنیان خاطرنشان کرد: براساس قانون، تنها فرزندان ورزشکاران پارالمپیکی می توانند استخدام شوند، درحالیکه اغلب ورزشکاران ما خودشان دغدغه شغلی دارند و بیکار هستند، برای همین این قانون باید اصلاح شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه در ورزش جانبازان و معلولین زیرساخت های خوبی دارد، گفت: خوشبختانه در بحث زیرساخت ها مشکل خاصی نداریم و تنها استخر مجموعه ورزشی جانبازان نیاز به مرمت و بازسازی دارد که آن هم در سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه تامین اعتبار شده و منتظر ابلاغ اعتبار و آغاز عملیات اجرایی مرمت آن هستیم.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان در ادامه با بیان اینکه برنامه های هفته ملی پارالمپیک از ۱۸ مهر آغاز شده و امروز(یکشنبه) به پایان می رسد، گفت: در این مدت سه مرحله برنامه بازدید و برپایی جشن در مدارس استثنایی شهر کرمانشاه را داشتیم و از بین دانش آموزان این مدارس هم استعدادیابی هایی صورت گرفت.

وی افتتاح باشگاه گلبال ویژه ورزشکاران نابینا و غبار روبی مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا را از دیگر برنامه های این هفته در استان عنوان کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*