۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » سیاسی » صفحه یک » فرهنگی
  • شناسه : 1065
  • 22 سپتامبر 2021 - 10:45
  • ارسال توسط :

همایش «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» در کرمانشاه آغاز شد

همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» صبح چهارشنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار و برخی از اساتید و اندیشمندان داخلی و خارجی در سرسرای اجتماعات دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» صبح چهارشنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، استاندار و برخی از اساتید و اندیشمندان داخلی و خارجی در سرسرای اجتماعات دانشکده ادبیات دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد.

در این همایش ۲ روزه و در صبح چهارشنبه بعد از سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه و همچنین استاندار کرمانشاه، آیت الله «محمود رجبی» مدیر موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مورد سیره و سبک زندگی شهید سلیمانی، دکتر «حمیدوش» پژوهشگر از کشور سوریه در مورد جایگاه شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت، آقای «نورالدین شیرین» رییس تلویزیون قدس ترکیه در مورد شهید سلیمانی و محور مقاومت، السید «جلیل هاشم بکا» روزنامه نگار و تحلیل‌گر خاورمیانه در مورد بازتاب شهادت حاج قاسم در رسانه های جهان و «محمد شعیب» رهبر شیعیان آفریقای جنوبی در مورد شهید سلیمانی و فرهنگ مقاومت سخنرانی خواهند کرد.

این همایش بین‌المللی در بعدازظهر چهارشنبه هم با سخنرانی «خالد سید شبا» رییس شاخه جوانان کنگره ملی آفریقا جنوبی و نماینده مجلس ملی آفریقای جنوبی در ساعت ۱۵ آغاز خواهد شد و در ادامه دکتر «صلاحی»، دکتر «دلال عباس» استاد و پژوهشگر لبنانی و در پایان برنامه‌های روز چهارشنبه سردار «حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان سخنرانی خواهند داشت.

برنامه‌های همایش بین‌المللی «شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» در صبح پنجشنبه با سخنرانی خانم «مرضیه هاشمی» مجری شبکه پرس تی‌وی آغاز خواهد شد و در ادامه دکتر «علی زینی‌وند» استاندار کرمان، دکتر «تاج‌الدین صالحیان» پژوهشگر علوم سیاسی، دکتر «محمد حسینی تبار» عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع)، دکتر «جهاندار امیری» عضو هیات علمی دانشکده صدا و سیما سخنرانی می‌کنند و این همایش بین‌المللی با سخنرانی سردار عظیمی به پایان خواهد رسید.

۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است

آنچنان که رییس دانشگاه رازی کرمانشاه گفته اندیشمندان جهان ۶۰ مقاله را به دبیرخانه این همایش ارسال کردند که از این تعداد ۲۰ مقاله توسط استادان و اندیشمندان خارجی به زبان‌های انگلیسی و عربی بوده است.

دکتر «سیدابراهیم اعلمی آل‌آقا» شروع فعالیت‌ها برای برگزاری همایش را بهمن ۹۹ اعلام کرد و گفت: در این زمان و تا قبل از همایش اصلی، پنج پیش‌ نشست مختلف با حضور شخصیت‌های علمی مطرح و بین‌المللی از کشورهای ژاپن، لبنان، سوریه، عراق و آفریقا جنوبی برگزار شده است.

وی در خصوص محورهای همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی هم گفت: این همایش در پنج محور شهید سلیمانی و عرصه‌های بین‌المللی، شهید سلیمانی و جهان اسلام، شهید سلیمانی و حوزه و دانشگاه و شهید سلیمانی و دانش، معرفت، بصیرت، سیره و سبک زندگی ایشان طراحی شده است.

دکتر اعلمی آل‌آقا بررسی ابعاد شخصیتی و سیره زندگی شهید سلیمانی در مجامع علمی دنیا را ضروری دانست و گفت: دبیرخانه این همایش بین‌المللی را به صورت نگه تشکیل می‌دهیم تا هر ساله بتوانیم با همکاری مجامع علمی و دانشگاهی زوایای مختلفی را از ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی روشن و تبیین کنیم.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.

دانشگاه رازی اکنون دارای ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰ استادیار، ۴۶ مربی و در مجموع ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و تعداد ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*