۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان کرمانشاه » استانی
  • شناسه : 1683
  • 01 آگوست 2022 - 10:14
  • ارسال توسط :
نوسازی معابر کرمانشاه با ۲۰۰هزار تن آسفالت
نوسازی معابر کرمانشاه با ۲۰۰هزار تن آسفالت
معاون شهردار کرمانشاه خبرداد؛

نوسازی معابر کرمانشاه با ۲۰۰هزار تن آسفالت

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمانشاه گفت: برای آسفالت معابر و کوچه‌های شهر کرمانشاه به ۲۰۰ هزار تن آسفالت به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان نیاز است. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه «حمید اعتصام فر» با بیان اینکه آسفالت و تقاطع غیرهمسطح دو شاخص مهم فعالیت های حوزه معاونت عمرانی شهرداری طی چند ماه اخیر […]

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمانشاه گفت: برای آسفالت معابر و کوچه‌های شهر کرمانشاه به ۲۰۰ هزار تن آسفالت به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه «حمید اعتصام فر» با بیان اینکه آسفالت و تقاطع غیرهمسطح دو شاخص مهم فعالیت های حوزه معاونت عمرانی شهرداری طی چند ماه اخیر است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار نیز پروژه آسفالت شهر کرمانشاه تا پایان سال کاری در همین امسال به اتمام برسد.

وی افزود: ۲۰۰ هزار تن آسفالت برای معابر، خیابان و کوچه‌های شهر کرمانشاه لازم است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: هزینه این میزان آسفالت حدود ۲۴۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

اعتصام فر ادامه داد: بخشی از کار توسط پیمانکار و بخش دیگر آن از سوی شهرداری انجام می‌گیرد.

وی افزود: برای لکه گیری نیز حدود ۲۰ پیمانکار مشغول لکه گیری سطح شهر و کوچه‌ها هستند.

اعتصام فر در ادامه به ۳ پروژه‌های عمرانی سطح شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: شاخص‌ترین پروژه‌ در این بخش، تقاطع غیر هم سطح میدان سپاه در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تقاطع قره سو واقع در کمربندی غربی است قرار است که بزودی آغاز به‌کار کند.

اعتصام فر افزود: تقاطع مادر و تقاطع حافظیه در کمربندی شرقی در دست مشاور است و در حال بررسی و مطالعه است تا ببینم پاسخگوی ترافیک منطقه هست یا خیر و پس از مطالعه و بررسی یکی از این دو تقاطع وارد مرحله اجرا می‌شود.

اعتصام فر با بیان اینکه اجرا و مدت قرارداد این سه پروژه‌ ۱۸ ماه است، افزود: اگر از در چند روز آینده قرارداد این پروژه‌ها بسته شود، پایان سال ۱۴۰۲ این سه پروژه‌ به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: نیازسنجی تقاطع از حوزه معاونت ترافیک بررسی می شود، در طرح‌ها نیازسنجی و مطالعه می‌شود که در چه جاهایی نیاز به تقاطع هم سطح یا غیر هم سطح دارد. مشاور هم تعیین کننده مکان و … است و بعد به مرحله پیمانکار و اجرا می‌رسد.

معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه اعتبار اولیه این تقاطع‌ها را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این میزان اعتبار برای سه تقاطع است و امکان ۵ تا ۱۰ درصد کمتر یا بیشتر شدن اعتبار هست.

وی به انجام برخی کارهای متفرقه در حوزه عمرانی شهرداری اشاره کرد و گفت: این اقدامات در حد معاملات متوسط در مناطق شهرداری انجام می‌گیرد که نظارت آن با معاونت عمرانی شهرداری است.

وی افزود: پیاده رو سازی‌ها، جدولگذاری‌ها، هدایت آب‌های سطحی، لکه گیری معابر و … که
در بودجه این معاونت پیش بینی شده و در هر منطقه در حال انجام و بررسی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*