موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک
  • شناسه : 1831
  • 01 می 2023 - 19:15
  • ارسال توسط :

رئیس دانشکده علوم پزشکی استان کرمانشاه:مهمترین برنامه های دولت اجرای طرح پزشکی خانواده در سال جدید در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر می باشد.

دکتر محمدی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت:برنامه اصلی وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲ و یکی از مهمترین برنامه های دولت اجرای طرح پزشکی خانواده در سال جدید در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر می باشد. رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه افزود:وزارت بهداشت و دولت در سال های گذشته طرح پزشک خانواده را […]

دکتر محمدی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت:برنامه اصلی وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲ و یکی از مهمترین برنامه های دولت اجرای طرح پزشکی خانواده در سال جدید در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر می باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه افزود:وزارت بهداشت و دولت در سال های گذشته طرح پزشک خانواده را در روستاها اجرا کرد اما  بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت استان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر زندگی می کنند که تحت پوشش پزشک خانواده نیستند‌.

وی گفت:خوشبختانه طرح پزشک خانواده شهری  از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان سال جمعیت شهری استان تحت پوشش ۰پزشکی خانواده قرار می گیرد و انتخاب شعار امسال در هفته سلامت به همین مناسبت است و در طرح پزشکی خانواده که ارتقا بسیار خوبی در شاخص های سلامت مردم خواهد داشت، هر ۳۰۰۰ نفر از جمعیت شهری تحت نظارت یک پزشک قرار می گیرد و همچنین هر ۱۵۰۰ نفر جمعیت تحت نظارت یک مراقب سلامت خواهد بود.در این طرح تمام شاخص های سلامت افراد چک می شود و قندخون و فشارخون  مورد غربالگری قرار گرفته و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجاع داده خواهد شد.

محمدی گفت :از برنامه های دیگر امسال در هفته سلامت، بحث جوانی جمعیت است که از مهمترین مباحث در تمام کشورهای پیشرفته می باشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی استان کرمانشاه در خصوص پیری جامعهاظهار داشت : متاسفانه یکی از مشکلات جامعه ما بحث پیر شدن جمعیت است و افزایش بار بیماری ها بیش از ۷۰ درصد در سنین بالای ۷۰ سال خود را نشان می دهد و میانگین سنی جامعه رو به افزایش است و در این راستا اجرای برنامه ها و اقدامات لازم در جهت پویایی و جوانی جمعیت یکی از برنامه های اصلی ما می باشد.

وی گفت :یکی از برنامه های دیگر در هفته سلامت شعار ما در بحث توزیع عادلانه خدمات سلامت است، امسال برنامه ساخت حداقل  ۱۰۰ مرکز بهداشت و خانه بهداشت را در نقاط محروم استان داریم که بتوانیم خدمات سلامت را در تمام نقاط استان به بهترین نحو ممکن ارائه دهیم.

محمدی در پایان گفت همچنین برنامه رایگان شدن هزینه درمان بیماران سرطانی و صعب العلاج در دستور کار قرار دارد و پوشش  رایگان و همگانی بیمه سلامت برای همه افراد جامعه به صورت کامل انجام شده است وامیدواریم با کمک همه شما عزیزان بتوانیم گام های خوبی در توسعه سلامت استان برداریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*