۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان کرمانشاه » استانی » صفحه یک
  • شناسه : 974
  • 15 سپتامبر 2021 - 15:17
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : محمد حقیقی راد
  • منبع : پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم

بازدید سرزده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از حوزه قضایی شهرستان ثلاث باباجانی /خدمت در این شهرستان ویژه امنیتی ایثار است/ برخورد جدی قضایی با گروهک ها و معاندین/ تلاش مضاعف برای حل مشکلات مردم شهرستان

دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در قالب هیأت همراه با حضور در حوزه قضایی شهرستان ثلاث باباجانی، ضمن بازدید از دادگستری این شهرستان و دیدار با قضات و کارکنان با حضور در جلسه شورای تأمین شهرستان و تأکید بر رسیدگی به مشکلات قضایی، با برخی از مراجعه کنندگان به دادگستری دیدار کرد و مشکلات قضایی آنها را شخصاً رسیدگی کرد.

رئیس کل دادگستری ضمن تشکر از خدمات ارزنده دادگستری شهرستان و نیز اعضای شورای تأمین، کار در این منطقه را خاص عنوان کرد و گفت: خدمت در این شرایط خاص و ویژه با عنایت به اینکه این منطقه جزء ۴ منطقه ویژه امنیتی کشور است، با حداقل امکانات، ایثار است و جای تقدیر ویژه دارد.

دکتر توسلی زاده گفت: از جمله ضرورت های حوزه قضایی شهرستان ثلاث باباجانی، ارتقای دادگستری شهرستان و احیای دادسرا است که مورد پیگیری جدی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به حادثه زلزله در استان کرمانشاه که منجر به تخریب تعدادی از ساختمانهای برخی حوزه های قضائی از جمله این حوزه شد تأکید کرد: خوشبختانه برخی از این ساختمانها در مرحله بهره برداری است و برخی از آنها تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به مسئله امنیت در این شهرستان تأکید کرد: خوشبختانه با بررسی های انجام شده مشکل خاصی که تهدید کننده باشد، وجود ندارد و آرامش خوبی در شهرستان حاکم است.

دکتر توسلی زاده اضافه کرد: در عین حال تأکید می کنیم هر تحرکی که منجر به اخلال در امنیت و نظم اجتماعی شود با برخورد جدی همراه خواهد بود و اجازه نخواهیم داد برخی گروهک ها و معاندین امنیت را دچار مخاطره نمایند.

دکتر توسلی زاده در ادامه با برخی مراجعین به دادگستری دیدار کرد و مشکلات قضایی آنها را شخصاً مورد رسیدگی قرار داد و تأکید کرد به همه درخواست های آنها به دقت پاسخ داده می شود.

رئیس کل دادگستری در ادامه و در فضایی صمیمی در دیدار با کارکنان این حوزه قضایی با سعه صدر تمامی مشکلات آنها را از جمله درخواست تسریع در بازسازی ساختمان شهرستان، کمبود امکانات و نیروی انسانی، احیای دادسرا و مواردی از این دست استماع کرد.

عالی ترین مقام قضایی استان با تشکر ویژه از کادر قضایی و اداری این شهرستان که با وجود تمام کمبودها در پی حل مشکلات مردم هستند گفت: از جمله نکات قابل توجه در سخنان کارکنان که جای خوشحالی دارد این بود که در بیان دغدغه ها به دغدغه های شخصی اشاره نشد و آنچه بیان شد شکل جمعی داشت و ما را بر آن داشت بیش از پیش و با جدیت بیشتری این مشکلات را پیگیری و مرتفع کنیم.

دکتر توسلی زاده و هیأت همراه به اتفاق برخی از مسئولین شهرستان در ادامه سفر خود از کلانتری شهرستان بازدید و بر ایجاد سازش در پرونده ها تأکید کرد.

وی افزود حدود ۹۰ درصد این پرونده ها قابلیت سازش دارند و باید تلاش کرد با این شیوه از شکل گیری پرونده های قضایی جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است شهرستان ثلاث باباجانی با جمعیت بیش از ۳۵ هزار نفر دارای سه بخش و سه شهر با ۱۴۱۸ متر مربع مساحت، بیش از ۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و جزء ۴ منطقه ویژه امنیتی کشور محسوب می شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*