اسامی نهایی نامزدها نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اورامانات اعلام شد

اسامی نامزدها نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اورامانات در شمال غربی استان کرمانشاه شامل شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی اعلام شد.

اسامی نامزدها نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اورامانات در شمال غربی استان کرمانشاه شامل شهرستان‌های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی اعلام شد.

فرماندار شهرستان پاوه مرکز حوزه انتخابیه اورامانات روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در انتخابات ۱۱ اسفند ماه مجلس شورای اسلامی ۱۸ نامزد در این حوزه انتخابیه با هم به رقابت می‌پردازند که از این تعداد ۲ نفر زن و ۱۶ نفر مرد هستند.

«علیرضا حیدری» افزود: تبلیغات انتخابات نامزدهای مجلس شورای اسلامی از امروز پنجشنبه سوم اسفند آغاز شده و تا ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات یعنی ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ادامه دارد.

منطقه اورامانات شامل شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

فرماندار شهرستان پاوه مرکز حوزه انتخابیه اورامانات تعداد شعب اخذ رای در این حوزه انتخابیه را ۲۴۷ شعبه ذکر کرد و گفت: از این تعداد در جوانرود ۶۹ شعبه، ثلاث باباجانی ۴۹ شعبه، روانسر ۵۵ شعبه و پاوه ۷۴ شعبه در نظر گرفته شده است.

اسامی نهایی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات در حوزه شهرستان کرمانشاه به شرح ذیل است.

اسامی نهایی نامزدها نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اورامانات اعلام شد

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۲ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

حوزه های انتخابیه استان کرمانشاه شامل کرمانشاه با سه کرسی نمایندگی، اورامانات (شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر) یک کرسی، حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب یک کرسی، حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو یک کرسی، حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی یک کرسی و حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین یک کرسی است.

در این دور از انتخابات ۲۴۹ کاندیدای مجلس شورای اسلامی و نیز سه کاندیدای مجلس خبرگان رهبری صلاحیتشان در استان کرمانشاه تایید شده است.

براساس اعلام ستاد انتخابات استان کرمانشاه تعداد شعب اخذ رای جانمایی شده در استان هزار و ۶۶۰ شعبه است همچنین در استان کرمانشاه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال حق رای دارند.

برای شهرستان کرمانشاه ۱۶ هزار نفر و نیز برای کل استان ۳۲ هزار مجری انتخابات در نظر گرفته شده است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند ماه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *