اسامی نهایی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمانشاه اعلام شد

فرماندار کرمانشاه از مشخص شدن اسامی نهایی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه این شهرستان خبر داد.

فرماندار کرمانشاه از مشخص شدن اسامی نهایی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه این شهرستان خبر داد.

«محمدرضا آمویی» شامگاه چهارشنبه در این ارتباط توضیح داد که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان کرمانشاه ۱۲۹ نامزد با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وی اظهار کرد: این افراد از ساعت ۱۲ امشب می‌توانند به صورت رسمی تبلیغات خود را آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات یعنی ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۰ اسفند ادامه دهند.

آمویی با بیان اینکه هر نامزد انتخابات می‌تواند یک ستاد مرکزی در حوزه انتخابیه خود و یک ستاد فرعی در هر کدام از نواحی هشت گانه شهر کرمانشاه داشته باشد، گفت: نامزدها همچنین مجاز به تشکیل ستاد انتخاباتی در هرکدام از بخش ها و روستاهای تابعه کرمانشاه نیز هستند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان کرمانشاه همچنین به ممنوعیت برپایی ستادهای انتخاباتی در برخی نقاط شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این نواحی شامل میدان‌های فردوسی و کاشانی، چهار راه مدرس تا میدان انقلاب، میدان معلم در سه راهی مسکن و چهار راه نوبهار تا سی متری دوم می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان کرمانشاه ۱۱ هزار نفر کار برگزاری و نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را برعهده خواهند داشت، گفت: امیدوارم با حضور پرشور مردم در پای صندوق رای شاهد موفقیت و پیروزی دیگری برای ایران باشیم.

اسامی نهایی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات در حوزه شهرستان کرمانشاه به شرح ذیل است.

اسامی نهایی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمانشاه اعلام شد

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۲ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

حوزه های انتخابیه استان کرمانشاه شامل کرمانشاه با سه کرسی نمایندگی، اورامانات (شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر) یک کرسی، حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب یک کرسی، حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو یک کرسی، حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی یک کرسی و حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین یک کرسی است.

در این دور از انتخابات ۲۴۹ کاندیدای مجلس شورای اسلامی و نیز سه کاندیدای مجلس خبرگان رهبری صلاحیتشان در استان کرمانشاه تایید شده است.

براساس اعلام ستاد انتخابات استان کرمانشاه تعداد شعب اخذ رای جانمایی شده در استان هزار و ۶۶۰ شعبه است همچنین در استان کرمانشاه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بالای ۱۸ سال حق رای دارند.

برای شهرستان کرمانشاه ۱۶ هزار نفر و نیز برای کل استان ۳۲ هزار مجری انتخابات در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *