اخذ گواهینامه ایمنی آب برای دو شهر و یک روستا در استان کرمانشاه 

شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه موفق به اخذ گواهینامه ایمنی آب برای دو شهر کنگاور و صحنه و روستای سیاچقا در شهرستان صحنه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ “رضا داودی” بیان کرد: برنامه ایمنی آب (Water Safety Plan) یک برنامه جهانی و توصیه سازمان جهانی بهداشت و مبتنی بر مدیریت ریسک بوده و رویکرد پیشگیرانه دارد. با اجرای این برنامه تلاش می شود همه تهدید های مرتبط با آب شرب در چهار جز اصلی زنجیره تأمین و توزیع آب از حوضه آبریز، تصفیه آب، انتقال، ذخیره سازی و توزیع به مصرف کننده پیش بینی شده و اقدامات کنترلی متناسب برای حذف یا کاهش آنها اتخاذ شود. با اجرای این برنامه اطمینان حاصل می شود که آب آشامیدنی با کیفیت و عاری از هر نوع آلودگی به دست شهروندان می رسد.

 

وی در ادامه افزود: وظیفه پیشبرد برنامه ایمنی آب در هر استان بر عهده کمیته فنی با حضور همه ذینفعان در موضوع آب از جمله ادره کل حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه ای، شرکت آب و فاضلاب، ادره کل صنعت معدن و تجارت، نمایندگان استانداری، شهرداری و نماینده وزارت نفت است تا از طریق هم اندیشی و تعامل سازنده بین این سازمان ها هر نوع تهدید و آلودگی منابع آب شناسایی و پیشگیری شود.

 

داودی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این برنامه در استان کرمانشاه در حال پیگیری بوده و ۶ شهر و ۴روستا در حال اجرای برنامه هستند که از این بین ۵ شهر و۳ روستا موفق به کسب گواهی نامه برنامه ایمنی آب شده اند.

 

مدیرعامل آبفا استان تأکید کرد: اجرای این برنامه در همه شهرها و روستاها از مرحله کنترل کیفیت آب شرب به تضمین کیفیت آب شرب ارتقاء داده می شود و از بروز بحران های کیفی به مقدار زیادی پیشگیری خواهد شد، به طوری که به جای تمرکز بر کنترل کیفیت محصول نهایی، بر کنترل فرآیند تأکید می شود.

 

داودی در پایان یکی از وظایف اصلی کارگروه های فنی برنامه ایمنی آب در استان ها را مطالبه از دستگاههای اجرایی عضو کارگروه برای انجام اقداماتی با هدف پیشگیری از آلودگی منابع آبی محدود در حوضه آبریز عنوان کرد و گفت: این امر از طریق اقناع مسئولین مربوطه به تأثیر آلودگی ها بر سلامت شهروندان حاصل می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *